• Anasayfa
  • Android
  • Nexus'lar İçin Android 5.0.1 Fabrika İmaj Dosyaları Yayınlandı

Nexus'lar İçin Android 5.0.1 Fabrika İmaj Dosyaları Yayınlandı

1
0
0
0
0
Nexus'lar İçin Android 5.0.1 Fabrika İmaj Dosyaları Yayınlandı
Nexus 4 ve sonrası tüm Nexus cihazlarına gelen Android Lollipop güncellemesini OTA beklemeden sahip olmak isteyenler için fabrika imaj dosyaları yayınlandı.
Materyal Dizayn özelliği ön planda olan Android Lollipop (Android 5.0) güncellemesi ilk olarak Google Nexus markalı telefonlara ulaşır. Herkesin merakla beklediği güncellemeleri her zaman ilk alan cihazlar Nexus cihazlar olmuştur. Daha sonra diğer telefon şirketleri bu güncellemeyi kendi telefon modellerine göre düzenleyerek yayınlarlar. Bu da zaman aldığı için Nexus kullanıcılarının telefonlarının özellikleri şöyle dursun genellikle ilk gelen güncellemeyi almanın gururunu yaşarlar.

Android cihazlara her güncelleme OTA olarak (Yani kablosuz, direkt olarak cihazınıza gelen ve tek ihtiyacınızın internet olduğu güncelleme şekli) dağıtılır. Fakat bu dağıtım başlamadan önce Google geliştiriciler için imaj dosyalarını yayınlar. Root yapma ve rom yükleme işlemlerini iyi bilen kullanıcılar ise bu fabrika imaj dosyalarını cihazlarına yükleyerek bu güncellemelere ulaşan ilk kullanıcılar olurlar. Bu olay bir nevi zaten ilk güncellemeyi alan Nexus cihaz sahiplerinin güncellemeyi ilk alan kullanıcıları gibi bir durum oluşturur. (İlklerin ilki oluyorlar. Hay maşallah.)

Daha Nexus 5'e sahip olanlar bile çok çok az iken Google tarafından yayınlanan 5.0.1 güncellemesi 5.0 ile Nexus cihazlarda karşılaşılan sıfırlama sorununun çözüldüğü ve ufak tefek hataların giderildiği söyleniyor.

Aşağıda fabrika imaj dosyaları yayınlanan tüm Nexus cihazlar için Android 5.0.1 güncellemeleri listelenmiştir.
 

 Nexus 4

 Nexus 6

 Nexus 7 (2013) Sadece Wi-Fi 

 Nexus 9 (Sadece Wi-Fi)

 Nexus 10

 

 ÖNEMLİ UYARI!


Yukarıdaki güncellemeler sadece yazılan Nexus cihazlar içindir. Listede olmayan Nexus cihazlar için fabrika imaj dosyaları yayınlanmamıştır. (Nexus 5, Nexus 7 (2012 vers.) gibi) Listelenmiş güncellemeler sadece o cihaza uyumludur. Başka hiçbir cihaza yüklenmemelidir. Nexus 7 (2013) ve Nexus 9 için yayınlanan dosyalar sadece Wi-Fi versiyonları içindir. 3G/4G özellikli versiyonları için uyumlu değildir. Ayrıca Nexus 7 2013 versiyonu için olan güncellemenin de 2012 versiyonuyla da uyumlu değildir. Fabrika imaj dosyalarını sadece root ve rom konusunda bilgili olan, Nexus cihazlara nasıl fabrika imaj dosyalarını yükleneceğini bilen kullanıcılar yüklemelidir. Güncellemeler Google tarafından yayınlanmış olup verilen bağlantılar Google'ın kendi paylaştığı ve kendi sunucuları tarafından paylaşılan bağlantılardır. Kurulum yapmasını bilmeyen kullanıcıların güncellemeyi manuel olarak yapması tavsiye edilmez. Zira telefonun kitlenmesine, kullanılmama durumuna varan sorunlar yaşanması muhtemeldir. Webtekno ekibi bu uyarıları vermiş olup yaşanacak herhangi bir sorunda mesuliyet kabul etmez.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0