Telefonunuzdan Konuşarak Emoji Gönderebileceksiniz

4
1
1
0
0
Telefonunuzdan Konuşarak Emoji Gönderebileceksiniz
Google Klavye'ye ses ile emoji gönderme özelliği eklendi. (yani konuşarak gülen surat gönderebileceğiz)
Android'in yeni sürümü Android L'nin klavyesi geçtiğimiz günlerde Google Play'de kullanıcılar tarafından izinsiz olarak yayınlanmıştı. Üzerinden fazla zaman geçmeden Google Android L'nin klavye uygulamasını Google Play Store üzerinden kaldırmıştı. Şimdi ise Google'ın klavye uygulaması olan "Google Klavye" adlı uygulamaya yeni bir güncelleme geldi. 

Google Klavye güncellemesinin asıl hedefi sesli komut ile emoji kullanımı oldu. Şuan için sesli emoji desteği kısıtlı. Örneğin "smiley face" şeklinde komut verdiğinizde " :) " şeklinde olan smile çıkıyor. Şuan için "smiley face" ve "sad face" ile kısıtlı olan bu smile seçenekleri hiç şüphesiz ki ilerleyen zamanlarda daha fazla olacaktır.

Şuan için bu çalışma başlangıç seviyesinde. Emoji komutlarından birini sesli olarak söylediğinizde sadece yazı olarak ortaya çıkıyor. Ancak daha öncesinden de bahsettiğimiz gibi bu sistem henüz başlangıç aşamasında. Fakat ilerleyen zamanlarda İngilizce dil desteğinin yanı sıra yeni dil destekleri de Google Klavye'ye gelecektir diye düşünüyoruz.
4
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
1
0
0