• Anasayfa
  • Android
  • Skype Uygulamasındaki "Casus Bug" Yüzünden İzleniyormuşuz!

Skype Uygulamasındaki "Casus Bug" Yüzünden İzleniyormuşuz!

0
0
0
0
0
Skype Uygulamasındaki "Casus Bug" Yüzünden İzleniyormuşuz!
​Android uygulamalarla ilgili üst üste kullanıcıları rahatsız eden haberler gelmeye devam ediyor. Daha bugün yaptığımız haberde bazı Android uygulamalarda kullanıcıların birçok kişisel bilgilere ulaşıldığından bahsetmiştik. Bu sefer de Android üzerinden Skype kullanan kullanıcıların haberi olmadan izlendikleri ortaya çıktı.
Android uygulamalarla ilgili üst üste kullanıcıları rahatsız eden haberler gelmeye devam ediyor. Daha bugün yaptığımız haberde bazı Android uygulamalarda kullanıcıların birçok kişisel bilgilere ulaşıldığından bahsetmiştik. Bu sefer de Android üzerinden Skype kullanan kullanıcıların haberi olmadan izlendikleri ortaya çıktı.

Bunu aslında bir bug olarak tanımlayabiliriz. PC ve mobil olmak üzere iki platformda Skype oturumu açtığınızda casus herhangi bir platformdan arama yapıp siz açmadan aramayı sonlandırarak Skype hesabından çıkıyor. Sonra telefondaki Skype uygulamanız casusun açıkta kalan hesabını otomatik olarak geri alıyor. Siz durumu fark edene kadar bu süre içerisinde izlenmiş oluyorsunuz. Her zaman olmasada birkaç denemeden sonra bu izlenme gerçekleşiyor.

Bir Reddit kullanıcısının başına gelen bu olay Microsoft tarafından da fark edilmiş. Microsoft’un bu sorunu çözmesi için kısa bir sürede güncelleme çıkarması bekleniyor. Bu güncelleme gelene kadar telefonunuzla Skype kullanmamanızı öneriyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0