• Anasayfa
  • Android
  • Andorid Lollipop Güncellemesiyle Gelen Arayüz Değişimi

Andorid Lollipop Güncellemesiyle Gelen Arayüz Değişimi

0
0
0
0
0
​Google’ın Android 5.0 Lollipop sürümü bazı modellere uğramamış olsa da uzun zamandır kullanılıyor. Güncellemenin geldiği modellerin arayüzleri ufak tefek de bazı değişikliklere uğradı.

Google’ın Android 5.0 Lollipop sürümü bazı modellere uğramamış olsa da uzun zamandır kullanılıyor. Güncellemenin geldiği modellerin arayüzleri ufak tefek de bazı değişikliklere uğradı. 

Samsung ve HTC sadece son çıkardıkları akıllı telefonlarına değil, daha eski modellerine de Lollipop güncellemesini getirdi. Fakat Sony gibi büyük bir şirketin Xperia Z3 dışında diğer cihazlarına resmi olarak Android 5.0 Lollipop’u hala sunmaması büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

PhoneArena, güncellemenin geldiği modellerin arayüzlerini, şirketlerin kendilerine has tasarımsal değişikliklerinden yola çıkarak birbirleriyle kıyasladı. Aşağıdaki görsellerde Motorola Nexus 6 (Stock Android), Samsung Galaxy Note 4 (TouchWiz), HTC One M8 (Sense) ve LG G3’ün (LG UI) arayüzlerinin birbirine benzer taraflarını ve farklılıklarını göreceksiniz.

Ekran KilidiAna EkranUygulamalar AlanıBildirim PaneliWidgetsSes KontrolAyarlar MenüsüSes AyarlarıBataryaTakvimTarayıcılarGaleriNumaraRehberAlarmKlavyeMüzikKameraKaynak: PhoneArena

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0