• Anasayfa
  • Mobil
  • Android'in Babası, Yeni Essential Phone'u Paylaştı

Android'in Babası, TV Kumandasını Andıran Yeni Essential Phone'u Paylaştı

72
33
17
16
5
Essential Products'ın kurucusu ve Android'in de babası olarak bilinen Andy Rubin, şirketine ait yeni bir telefonun görüntülerini paylaştı. Rubin'in "GEM" kod adıyla paylaştığı akıllı telefon, genel görünüş itibarıyla bir televizyon kumandasını andırıyor. Ancak Rubin, telefonun donanımsal özelliklerini ve çıkış tarihiyle ilgili bilgi vermekten kaçındı.

Webtekno ekibi olarak her gün, piyasaya sürülen veya duyurusu yapılan en az bir akıllı telefonu sizlerle paylaşıyoruz. Bu telefonlar genelde, standart ekran boyutlarında ve alışılagelmiş teknik özelliklere sahip oluyor. Ancak şimdi bahsedeceğimiz akıllı telefon, genel yapısı itibarıyla bir televizyon kumandasını andırıyor. Telefonun ismi şu an için belirsiz ancak üretici şirket, bu telefonu "GEM" olarak kodlamış durumda.

Televizyon kumandasına benzerliğiyle dikkatleri üzerine çeken GEM'in üreticisi, Essential Products. 2015 yılında kurulan Essential Products'ın patronu ise Android'in babalarından olan ancak daha sonra Google'dan ayrılan Andy Rubin. GEM'le ilgili açıklamalar da bizzat Rubin'inden geldi. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan GEM'in genel görünümüne bakalım.

Essential Products GEM

Telefon, daha öncesinde gördüğümüz herhangi bir akıllı telefona hiçbir şekilde benzemiyor. Bir hayli uzun ve ince olan GEM, Android'le çalışıyor. Ancak bu telefonun sahip olduğu genel görünüm, alıştığımız ekran görünümlerinden bir hayli farklı. Bunun nedeni ise uygulamaların alt alta sıralanmış karolar gibi dizilmiş olması. Açıkça görülebileceği üzere de GEM'in ön kısmında, delikli bir ekran ve bu deliğe yerleştirilmiş olan bir kamera var.

GEM uygulama dizilişi

Rubin, bu akıllı telefonun özel bir malzemeden yapıldığını ve bu malzemenin, sürekli olarak renk değiştiren bir yapıda olduğunu söylüyor. Bu sözlerini Twitter'a yüklediği bir video ile de paylaşan Rubin'in söylediklerinde haklı olduğu anlaşılabiliyor. GEM, farklı açılardan bakıldığında farklı renklerde görünüyor.

GEM'in donanımsal özellikleri ise bilinmiyor. Görüntülerde bu telefonun arkasında bir kameranın olduğu, bu kameranın bir hayli geniş bir sensörden oluştuğu açıkça görülebiliyor. Ancak bu kameranın teknik özellikleri şu an için bilinmiyor. Rubin, telefonun donanımsal özellikleriyle ilgili herhangi bir bilgi vermekten kaçındı.

Telefonun ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor. Ayrıca hangi Android sürümüne sahip olacağı da bilinmiyor. Kısacası ortada sadece genel görünümü olan bu telefonla ilgili, hala pek çok bilgiye ihtiyacımız var. Bu bilgileri edinmek içinse Essential Products'tan gelecek açıklamaları beklememiz gerekiyor.

Kaynak : https://www.xda-developers.com/andy-rubin-essential-device-tv-remote/
72
33
17
16
5
Emoji İle Tepki Ver
72
33
17
16
5