Apex Legends Oyunu Mobil Cihazlara Geliyor

65
11
3
2
2
Electronic Arts, battle royale oyunu Apex Legends’in aralarında mobil cihazların da bulunduğu farklı platformlarda da oynanabileceğini açıkladı.

Battle royale türü oldukça popüler bir tür olarak son yıllara damgasını vurdu. Bu pazarda yer almayı amaçlayan Electronic Arts (EA), kendi battle royale oyunu olarak Titanfall temelli bir oyun olan Apex Legends’i piyasaya sürdüğünde büyük olay yaratmış ve oyuncuların yoğun ilgisini toplamıştı.

EA’in hissedarlara verdiği raporlara göre firmanın geliri yılın ilk çeyreğinde azaldı. Aynı raporda firmanın battle royale türündeki oyunu farklı platformlarda da oyunculara sunacağı bilgisi verildi. Bu platformlar arasında mobil de yer alıyor. Konuyla ilgili daha fazla açıklama yapılmadı ve oyunun diğer platformlara nasıl portlanacağı bilinmiyor. Ayrıca oyunun yakın zamanda Çin’de de oynanabileceği belirtiliyor.

Apex Legends oyununu oynaması ücretsiz ve Origin üzerinden indiriliebiliyor. Oyun şimdilik bilgisayarda oynanabiliyor.

Electronic Arts’ın oyunu birdenbire piyasaya sürmesi ile birlikte özellikle PUBG ve Fortnite ile ciddi bir rekabete girmesinin ardından attığı bu adım, oyunun aktif kullanıcı sayısında önemli bir artış sağlayacak. EA’in hazırladığı raporda platformlar arası çapraz oyun deneyimi sunulup sunulmayacağı bilinmiyor ancak muhtemelen mobil ile diğer platformlar farklı sunucularda mücadele edecek ve birbirlerine karşı oynayamayacak.

Kaynak : https://www.yugatech.com/news/apex-legends-coming-to-mobile/#sthash.D3VCvHl0.dpbs#XHEu9DsMrjEOh1fF.97
65
11
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
65
11
3
2
2