Apple, Çocuklara Özel App Store Açtı

0
0
0
0
0
​Apple, sağladığı servisleri ve üçüncü parti uygulamaları sunduğu App Store’a yepyeni bir özellik daha kazandırdı. Geçtiğimiz günlerde 1.4 milyon uygulamaya ulaşan Apple, bunları daha iyi kategorize etmek ve kullanıcılara sunmak amacıyla App Store’da çocuklara özel yeni bir bölüm açtı.
Apple, sağladığı servisleri ve üçüncü parti uygulamaları sunduğu App Store’a yepyeni bir özellik daha kazandırdı. Geçtiğimiz günlerde 1.4 milyon uygulamaya ulaşan Apple, bunları daha iyi kategorize etmek ve kullanıcılara sunmak amacıyla App Store’da çocuklara özel yeni bir bölüm açtı.

5 yaş ve altı, 6-8 yaş arası ve 9-11 yaş arası gibi farklı seçeneklere sahip olan App Store çocuk bölümü, çocukların dışında ebeveynlerin de işini kolaylaştıracak gibi duruyor. Apple dün yapılan açıklamada, çocuklar için hazırlanan bu bölümü tanıttı.

Kullanıcılar bu bölüme girerken bir kılavuzdan yararlanacak. Böylelikle istedikleri uygulamaları çok daha rahat bir şekilde bulabilecekler. App Store’da bulunan kısıtlama seçenekleri sayesinde Apple, çocukların yanlışlıkla ödeme yapmalarının önüne geçebileceğini hatırlattı. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0