AppStore'daki Uygulamaların %80'i Çöp!

1
0
0
0
0
AppStore'daki Uygulamaların %80'i Çöp!
Apple'ın uygulama ve oyun indirdiğimiz marketi AppStore'daki ölü uygulama oranları bir hayli şaşırtıcı durumda. Bu oranlar için haberimize buyrun.
App Store'a her gün yeni eklenen birçok  uygulama görüyoruz ve indiriyoruz. Peki bunlar sizce buz dağının görünen kısmı mı? Elbette öyle. App Store'a her ay 60.000 yeni oyun ve uygulama ekleniyor. Biraz istatistik ile gidecek olursak, App Store'dan şu ana kadar 75 milyar indirme gerçekleşmiş. Yapımcılar bu indirmelerden toplamda 15 Milyar $ kazanmışlar.

Geçtiğimiz Haziran ayında markette bulunan 1.2 milyon uygulamadan, neredeyse 1 milyonuna hiç dokunulmamış. Zombi uygulama adı verilen bu indirilmeyenlere baktığımız zaman, toplam oyun ve uygulamaların %80'i gibi bir oranla karşılaşıyoruz. Her konferansında ''Biz de şu kadar uygulama var'' diye artistlik yapan Apple cephesinden, bu korkutucu oranlarla ilgili bir açıklama gelmedi henüz. Ancak bu ölü olan uygulamalara ve oyunlara harcanan emek ve parayı düşündüğümüz zaman korkutucu olan duruma Apple'ın el atmasını bekliyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0