• Anasayfa
  • App Store
  • App Store’daki Uygulamaların İndirilme Sayıları, Hileyle Böyle Arttırılıyor!

App Store’daki Uygulamaların İndirilme Sayıları, Hileyle Böyle Arttırılıyor!

0
0
0
0
0
Bir uygulamanın popülaritesinin artması için doğal olarak fazla sayıda indirilmesi gerekiyor. Gerekli sayıya ulaşan uygulamalar, “en çok indirilenler” kısmında kendisine yer alarak çok daha fazla kişiye ulaşabiliyorlar.
Bir uygulamanın popülaritesinin artması için doğal olarak fazla sayıda indirilmesi gerekiyor. Gerekli sayıya ulaşan uygulamalar, “en çok indirilenler” kısmında kendisine yer bularak çok daha fazla kişiye ulaşabiliyorlar. Çin’deki uygulama geliştiricilerinin bu durumu manipüle ederek istedikleri uygulamaları en çok indirilenler arasına aldığı ortaya çıktı.

Asya merkezli TechInAsia sitesinde paylaşılan bir fotoğrafta, önünde yüzlerce iPhone bulunan bir kadın görülüyor. Fotoğraftaki kadın, uygulamaları sürekli olarak silip tekrar yükleyerek istenilen uygulamanın en ok çok indirilenler listesine girmesini sağlıyor. İşlemin farklı telefonlardan yapılması nedeniyle sistem bunu gerçek bir işlem olarak algılıyor ve uygulamayı en fazla indirilenler arasında gösteriyor. Apple’ın indirme sayısını kötü niyetli olarak kullananlara karşı bir yaptırımı bulunuyor ama söylediğimiz gibi farklı telefonlar üzerinden yapılınca bunun tespit edilebilmesi biraz zor oluyor.Uygulamalarını yukarılarda görmek isteyen kullanıcıların ciddi miktarlarda ücretler ödemesi gerekiyor. Geliştiricilerin istedikleri bir uygulamayı en iyi ücretsiz 10 uygulama arasında gösterebilmesi için 11 bin 200 dolar ödemesi gerekiyor. Sürekli ilk 10 içerisinde kalması için de haftada 65 bin dolarlık oldukça yüksek bir ödeme yapılması gerekiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0