Apple, Faizle Gelir Sağlayan Sistemine Yatırılan Dudak Uçuklatan Para Miktarını Açıkladı

13
2
2
0
0
Apple'ın geçtiğimiz nisan ayında başlattığı faiz getiri sistemine kaç para yatırıldığı belli oldu. Apple tarafından yapılan açıklamada, gelinen noktadan memnun olunduğu belirtildi.

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın ödeme aracısı olarak çalışan "Apple Card" isimli hizmeti, bundan birkaç ay önce önemli bir gelişmeye ev sahipliği yaptı. Nisan ayında sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, kullanıcıların Apple Pay üzerinden birikim hesabı açarak, faiz geliri elde edebileceklerinden bahsetmiştik.

Şimdiyse konuyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Apple tarafından yapılan açıklama, bir banka haline gelen şirketin tüketicilerin güvenini sağladığını gözler önüne seriyor. Zira Goldman Sachs ortaklığı ile hayata geçirilen proje, şu ana kadar dudak uçuklatan seviyede para toplamış durumda.

Apple'ın faiz getiri sistemine 10 milyar dolar para yatırıldı!

apple faiz sistemi

Yapılan resmi açıklamaya göre Apple'ın "Savings" olarak isimlendirdiği ve %4,15'lik faiz getirisi sağlayan sistemine, nisan ayındaki lansmandan beri 10 milyar doların üzerinde para yatırıldı. Hem Apple hem de Goldman Sachs, yaşanan gelişmeden memnun olduklarını dile getirdikleri açıklamalarda bulundular. Goldman Sachs üst düzey yöneticilerinden Manish Kumar, oluşturdukları servise yatırılan paradan çok memnun olduklarını söyledi.

Apple'ın Apple Pay ve Apple Wallet'tan sorumlu başkan yardımcısı Jennifer Bailey tarafından yapılan açıklamada ise “Tanıttığımız finansal ürünlerin her biri ile kullanıcılarımızın finansal sağlığını göz önünde bulundurarak, sektörü yeniden keşfetmeye çalıştık. Dört yıl önce Apple Card'ın lansmanıyla hedefimiz buydu. Ücretsiz, minimum depozito veya minimum bakiye gibi gereksinimleri olmayan Savings, kullanıcıların her gün para biriktirmesi için kolay bir yol sağlıyor. Hem yeni hem de mevcut müşterilerden mükemmel geri dönüşler almaktan heyecan duyuyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak : https://www.apple.com/newsroom/2023/08/apple-cards-savings-account-by-goldman-sachs-sees-over-10-billion-usd-in-deposits/
13
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
13
2
2
0
0