• Anasayfa
  • Otomobil
  • Apple Gizli Otomobil Projesi İçin Faraday Future İle Çalışabilir

Apple Gizli Otomobil Projesi İçin Faraday Future İle Çalışabilir

2
1
0
0
0
Teknoloji devi Apple, otomobil üreticisi Faraday Future ile anlaştı. Bu anlaşmanın Apple’ın sır gibi sakladığı otomobil projesi için olduğu söyleniyor.

Tüketici elektroniği denildiğinde akla ilk gelen şirketlerden Apple’ın bir süredir Apple Car olacağı da söylenen Project Titan isimli sır gibi sakladığı sürücüsüz otomobil projesinden son dönemde ses seda gelmezken Apple, en gelişmiş teknolojilere odaklanan Faraday Future isimli otomobil üreticisiyle bir iş ortaklığı yaptı.

Electrek’in raporuna göre Faraday Future ile güçlerini birleştirecek Apple, Project Titan üzerinde Faraday Future ile çalışacak ve en yeni teknolojileri kullanan bir sürücüsüz arabayı tüketicilerle buluşturacak.

Ortaklık Apple Car ile alakalı olmayabilir

Herkes bu konuyu heyecanla karşılarken, işin aslı Apple’ın Faraday Future ile neden anlaşma yaptığı henüz bilinmiyor. Yani Apple, Faraday Future ile bir araç kiralama servisi ya da Faraday Future otomobiller için akıllı sistemler üzerine de çalışmalar yürütüyor olabilir.

Durum henüz ne bilmiyoruz ama, ilk olarak CES 2016 fuarında ortaya çıkan ve tüm katılımcıları etkileyen Faraday Future ile Apple güçlerini birleştirdiğinde mutlaka başarılı bir ürün ortaya çıkacaktır.

2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0