Apple'ın En Fazla Büyüyen Bölümü: Giyilebilir Cihazlar

12
5
3
1
1
Apple'ın Nisan Mayıs Haziran aylarını kapsayan yılın ikinci çeyreği mali sonuçlarına göre, giyilebilir cihazlar şirketin yıldızı konumundaydı. Bu dönemde iPhone satışları yüzde 12 azalırken giyilebilir cihazların satışlarındaki gelirler ise yüzde 48,3 arttı. Bu bölüm, Apple Watch ve kablosuz AirPods gibi cihazları içeriyor.

Bugün, UBS analisti Tim Arcuri, Apple'ın giyilebilir cihazların biriminin Apple'ı büyütmeye en büyük etken olduğunu söyledi. Durum her ne kadar böyle olsa da yatırımcılar bu bölüme gereken değeri vermiyorlar. Şirketin tarihinde ilk kez mali yılın ikinci çeyreğinde giyilebilir sektördeki yıllık büyümenin, diğer hizmet bölümlere nazaran daha yüksek olduğu yıl, bu yıl oldu.

Diğer hizmet bölümler arasında Apple Music, Apple Pay, iCloud, the App Store, Apple News+, Apple TV+, AppleCare ve daha fazlası yer alıyor ve bu bölümler şirketin en kârlı ikinci bölümünü oluşturuyor. Hizmetler ikinci çeyrekte 11,05 milyar dolarlık rekor bir gelir elde ederken, geçen sene aynı dönemde bu miktar 10,2 milyar dolar seviyesindeydi.

apple watch airpods

Üçüncü nesil AirPods'lar, bu sonbaharda gelebilir

Tim Arcuri, AirPods'ların olağanüstü şekilde talep edildiğini söylerken iPhone kullanıcıların tamamının yalnızca yüzde 7'si bir çift AirPods'a sahip. Bu durum da satışların artmaya devam etmesi için bol bol alan bırakıyor.

Apple, ikinci nesil Bluetooth'lu kulaklıklarını H1 çipi ile güncellemiş ve bu da bataryanın ömrünün uzamasına ve gecikmenin azalmasına yardımcı olmuştu. Üçüncü nesil kulaklıklar, şimdiki modelin sahip olduğu tüm özelliklere sahip olacakken daha "yapışkan" bir materyalden yapılacaklar. Böylece kulaktan düşmesi daha zor hale gelecek. 3. nesil AirPods'ların gürültü engelleme özelliğine sahip olacağı ve suya karşı dayananıklı olacağı konuşuluyor.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Analyst-says-wearables-unit-is-driving-Apples-growth_id118276
12
5
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
12
5
3
1
1