• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 12 Güncellemesi, Telefon Bağımlılığına Dur Diyecek!

Apple'ın iOS 12 Güncellemesi, Telefon Bağımlılığına Dur Diyecek Bir Uygulama İle Geliyor

79
8
4
3
3
Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda iOS 12'yi tanıtan Apple, sosyal medya ve akıllı telefon bağımlılarına yönelik "Digital Health" adlı uygulamalarının da iOS 12 itibariyle kullanıma hazır olacağını açıkladı.

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 12 kısa süre önce duyuruldu. Birçok performans iyileştirmesine sahip olan yeni iOS 12, ilginç ama gerekli bir hamle ile insan sağlığını da iyileştirmeye yönelik bir adım attı.

Çağımızın en büyük bağımlılıklarından biri kuşkusuz ki teknoloji bağımlılığı çatısında seyreden sosyal medya bağımlılığı. Bu konunun ehemmiyetini ve dışarıdan bakıldığında nasıl gözüktüğünü deneyimlemek isterseniz size bir önerimiz var. Yalnızca 5-6 gün süresince dahi sosyal medya ve akıllı telefon kullanımını bırakabilirseniz çevrenizdeki insanlarını hayret verici gözlerle izleyebilirsiniz. Klasik bir yaftalama olsa da kalabalık ortamlarda yanyana oturan fakat sadece telefonuyla ilgilenen arkadaş grupları, metro çıkışlarında doğrudan telefonuna uzanan insanlar, maalesef günümüz toplumunun neredeyse tamamını oluşturuyor.

Bu konuya parmak basmak isteyen Apple, davranışlarımızı ve telefon başında geçirdiğimiz süreyi yüzümüze çarpmak için yepyeni bir uygulama ile geleceğini belirtmişti. “Digital Health” adlı uygulama vasıtası ile kullanıcılar haftalık raporlar ile ne sıklıkla cihazlarını kullandıklarını ve etkileşimlerinin sağlığa ne kadar uygun olduğunu görebilecekti.

Bugünse Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı çatısı altında Digital Health’in kullanıma hazır olduğunu ve iOS 12 itibariyle kullanılabileceğini duyurdu. Uygulamaya dair farklı özelliklerden de bahseden Apple, isteğe bağlı olarak kotalı kullanımın da aktif edilebileceğini kamuoyu ile paylaştı. Özellikle akıllı telefon kullanıcısı çocuklar için uygun olan bu uygulama, belirlenen sınırların aşılması dahilinde erişimi kısıtlıyor. 

Kaynak : https://finance.yahoo.com/news/apple-new-features-limit-phone-addiction-181101997.html?guccounter=1
79
8
4
3
3
Emoji İle Tepki Ver
79
8
4
3
3