Apple'ın Yeni Okul Uygulamaları, Düşük Fiyatlı ve Kalem Destekli Tabletleriyle Birlikte Geliyor

8
1
1
0
0
Apple, eğlence ve özgün video içerik dünyasından sonra eğitim alanında da bazı girişimlerde bulunuyor. Şirketin yeni tanıtılan Schoolwork Uygulaması, öğretmenler tarafından artık kullanılabilir halde.

Apple’ın sanal eğitim içeriklerini erişilebilir hale getiren uygulaması “Schoolwork”, öğretmenlerin ödev oluşturmasına ve öğrencilerin bireysel gelişimlerini takip edebilmesine olanak sağlıyor. Diğer sınıf içi görevlerinde uygulama üzerinden takip edilebildiği sistem, geçtiğimiz günlerde görücüye çıkmıştı.

Bu yeni uygulama sayesinde öğretmenler ödev oluştururken notlar yazabiliyor, PDF dosyaları gönderebiliyor ve çeşitli web bağlantıları ekleyebiliyorlar. Eğitim etkinliğinin hünerleri bunlarla da sınırlı değil. Öğretmenler, diledikleri öğrencilere bazı etkinlikler atayabilirken, Explain Everything, Tynker, GeoGebra ve Kahoot gibi bazı yardımcı uygulamaları senkronize bir şekilde Schoolwork içerisinden kullanabiliyor.

Öğretmenler, bu yeni akıllı yöntemler sayesinde ev ödevlerini takip etmenin yanı sıra çeşitli uygulama ve etkinliklerle öğrencilerin ilerlemelerini izlemek, okulda yapılan etkinlikler program üzerinden tanımlamak, her öğrenciye özel veri girmek gibi fonksiyonlar sayesinde kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimler sunuyorlar. Öğrencilere dair saklanan tüm verilerin özel tutulduğu uygulama, öğrenci ve öğretmenlere yönelik bir dizi eğitim uygulaması ile birlikte tanıtıldı. Geliştiriciler için Classroom ve ClassKit adıyla anılan araç setleri, düşük fiyatlı iPad modelleri ve kalem desteğiyle birlikte 299 dolardan satılacak.

Kaynak : https://www.theverge.com/2018/6/26/17501470/apple-schoolwork-app-now-available-teachers
8
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
1
1
0
0