• Anasayfa
  • Sektörel
  • Apple, İngiltere Merkezini Avrupa'nın Silikon Vadisi'ne Taşıyor!

Apple, İngiltere Merkezini Avrupa'nın Silikon Vadisi'ne Taşıyor!

0
0
0
0
0
Apple, İngiltere merkezini Londra'da restore edilen muhteşem Battersea Güç İstasyonu'na taşıyor.

Apple, bildiğiniz üzere özellikle Apple Store noktasında farklı, ikonik tasarımlar ve mekanlar seçmeyi tercih eder. Dışarıdan bakıldığında net bir şekilde farklı ve çekici olduğunu söyleyebileceğimiz mağazaları olan firma, aynı zamanda kendi ülke merkezlerini de bu şekilde seçiyor. Buna da en güzel örnek olarak Apple Campus 2'yi verebiliriz.

Bu doğrultuda İngiltere'deki merkezini Londra'ya taşıyacak olan Apple, firmanın ikonik mekan seçimine en uygun sayılabilecek Battersea Güç İstasyonu'nu seçmiş. Tasarımsal olarak gerçekten şahane görünen bu istasyon, Apple'ın genel merkezi olmasının yanı sıra, içerisinde bulunacak olan lüks ofisleri, daireleri ve dükkanları ile göz dolduracak.

İngiliz hükümeti tarafından oldukça hoş karşılanan bu karar ile Apple, yeni merkezini gerçekten muhteşem bir yere taşımış olacak. Ayrıca Apple, 6 kattan oluşan 500,000 metrekarelik yeni bürolarını 20 yıllık bir süre için Facebook ve Google dahil olmak üzere birçok önemli teknoloji devlerine kiralıyacağını da duyurdu. Yani sadece Apple'ın değil, görünüşe göre İngiltere'nin Silikon Vadisi olacak bir yer geliyor diye düşünebiliriz.

Apple bu proje için; ”Bizler, 2021 yılında açılacak ve içerisinde 1400 Apple çalışanı bulunacak olan Londra'nın yeni gözdesi için yoğun bir çalışma sürdürüyoruz, Büyük bir ekiple böylesine bir projede olmak hepimizi mutlu ediyor.” şeklinde açıklama yapmış.

Apple'ın yeni İngiltere merkezi ve büyük ihtimalle Avrupa'nın ve Birleşik Krallık'ın Silikon Vadisi olacak Battersea’ye ait proje görsellerinden birkaçını da aşağıda görebilirsiniz;

Kaynak : http://www.theverge.com/2016/9/29/13103702/apple-uk-hq-london-battersea-power-station
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0