Apple Music, ABD'de Spotify'dan Daha Fazla Tercih Edilmeye Başladı

34
14
2
1
0
Çevrimiçi müzik alanında listelerin başını çeken iki isim Spotify ve Apple Müzik'in rekabeti sürüyor. Apple Music, ABD'deki abone yarışında Spotify'ın önüne geçti.

Konu müzik dinlemek olunca hangi platform olursa olsun Apple Music veya Spotify akıllara geliyor. Bu iki dev uygulamanın haricinde de birçok uygulama mevcut ancak listelerin başlarında genelde bu iki ismi görüyoruz.

The Wall Street Journal’ın yayımladığı yeni rapora göre, Apple Music ile Spotify arasındaki rekabet daha da artıyor. Rapor, Apple Music’in ABD’de Spotify’dan daha fazla aboneye sahip olduğunu duyuruyor. Spotify'ın ABD'deki güncel abone sayısı 26 milyon civarıyken Apple Music'in 28 milyona ulaşmış durumda. Yine de ABD’de liderliği Apple Music ele geçirmiş olsa da dünya çapındaki abone sayıları ele alındığında Spotify’ın ciddi bir üstünlüğü söz konusu. Yayımlanan verilere göre Apple Music’in dünya çapındaki abone sayısı 56 milyon iken Spotify’ın 96 milyondan daha fazla abonesi bulunuyor. Fakat bazı tahminlere göre yakın gelecekte Apple Music’in abone sayısı Spotify’ı yakalayabilir.

Konuyla ilgili istatistiksel veriler de yayınlayan The Wall Street Journal’ın eklediği dipçe şu şekilde:

Apple Music, Spotify’a göre küresel anlamda daha hızlı büyüyor. Spotify’ın büyüme oranı %2 ile %2,3 arasında iken Apple Music’in büyüme oranı %2,4 ile %2,8 arasında seyrediyor. Bu oranlara göre ABD’de ve dünya çapında farklar kapanmaya başladı.

Aradaki farkın kapandığından ve rekabetin arttığından haberdar olan Spotify’ın abonelerini elinde tutmak için düzenlediği bazı hamlelere şahit olmuştuk. İki dev ismin de güncel abone sayıları göz önüne alındığında ve büyüme oranları da buna dahil edildiğinde Apple Music’in Spotify’ı yakalaması çok da gecikmeyebilir.

Kaynak : https://bgr.com/2019/04/05/apple-music-vs-spotify-subscribers-united-states/
34
14
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
34
14
2
1
0