Apple'dan "Salgın Bitmemiş" Dedirten Karar: Ofise Dönüş Ertelendi

16
3
3
2
2
Teknoloji devi Apple, eylül ayında çalışanların ABD'de yer alan ofise geri döneceğini açıklamıştı. Şirket, gittikçe daha da tehlikeli olan Delta varyantı yüzünden bu tarihi bir ay daha ertelemeye karar verdi.

COVID-19 kapsamında uygulanan kısıtlamalar bir bir kaldırılırken, Delta varyantının tüm dünyayı tehlike altına alması normale dönme sürecine dair endişeleri artırıyor. Hatırlayacak olursanız Apple, aşılanma oranının artmasıyla birlikte bir nebze de olsa rahatlayan ABD sayesinde çalışanlarının eylül ayında ofise geri dönmesine karar verdiklerini açıklamıştı.

Delta varyantının artmasıyla birlikte eylülde ofise geri dönmenin sağlıklı olmayacağını düşünen şirket, normale dönmek için bir ay daha bekleme kararı aldığını dile getirdi. Bloomberg'in yapmış olduğu habere göre Apple çalışanlarının başka bir aksilik olmazsa ekim ayında ofise geri dönmesi bekleniyor. 

Erteleme kararının sebebi Delta varyantı

apple

ABD'de nüfusa oranla aşılamanın artmasıyla birlikte Silikon Vadisi'nde bulunan teknoloji devlerinden çoğu, ofislere geri dönmek için gün sayıyordu. Bu adımlardan ilki, Apple tarafından atılmıştı ve şirket, haziran ayında yaptığı bir açıklamayla birlikte eylülde ofise geri dönüş yapacaklarını duyurmuştu. Çalışanlarını haftada 3 gün ofiste görmek istediğini belirten Apple CEO'su Tim Cook, konu ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı; "Birçoğumuz birbirimizden ayrıyken pek çok şeyi başarabilmemize rağmen, gerçek şu ki önemli bir şey eksik kaldı. Video konferans görüşmeler elbette aramızdaki mesafeyi kısalttı, ancak yerine getiremeyeceği şeyler var.”

Teknoloji devinin aldığı bu karar, Apple çalışanları tarafından pek hoş karşılanmamıştı. Şirket, son yaptığı açıklamayla birlikte tüm dünyayı tehlike altına alan Delta varyantının gittikçe yayılmasından sonra eylül ayında ofise dönmenin sağlıklı olmayacağına karar vererek, bu tarihi ekim ayına ertelediklerini dile getirdi.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2021/teknoloji/appledan-emsal-olacak-karar-ofise-donus-ertelendi-6547926/
16
3
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
16
3
3
2
2