Apple'ın Yüksek Kalite Sesle Film İzlemenizi Sağlayan tvOS 12’nin En Önemli Özellikleri

10
1
0
0
0
Televizyon donanımları konusunda kendine özgü yazılımlarla ekosistem yaratan Apple, Dolby Atmos sayesinde surround ses destekli tvOS 12 sürümünü duyurdu. Artık iTunes filmlerini üstün ses kalitesiyle Apple TV 4K üzerinden izlemek mümkün olacak.

Apple sadece mobil cihazlar ve bilgisayarlar için değil, televizyon donanımları için de özgün yazılım çözümleri geliştiriyor. Apple TV’lerin işletim sistemi olan tvOS, bu hafta düzenlenen WWDC 18 etkinliği kapsamında 12. sürümüne kavuştu. Bu gencellemeyle birlikte Apple TV 4K modellerinde iTunes filmlerini yüksek kaliteli seslerle izlemek mümkün olacak. 

Ses kalitesini arttırmak için Dolby Atmos desteğini alan Apple, bu formatı destekleyen filmlerle geniş film kütüphaneleri kurmayı planlıyor. 

Ülkemizde uygulanır mı bilinmez, ancak Apple TV 4K’nın bundan sonra kablo TV şirketleriyle birlikte kullanıcılara sunulacağı söyleniyor. Tıpkı iPhone alıp fatura ek taksitlerle ödemek gibi, Apple TV kullanıcısı olmak mümkün olacak. 

Apple, kullanıcılarının farklı abonelikler gerektiren Netflix gibi ek uygulamalara kolayca erişebilmeleri için şifreleri tekrar tekrar girmelerine engel oluyor. Bir süre sonra kulanılan TV uygulamalarında oturum açma isteği hissedilmiyor. 

NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu ve çeşitli bilim merkezlerinin desteğiyle oluşturulan duvar kağıtları, yeni nesil Apple TV’lerin ekranlarını süsleyecek. Astronotlar tarafından 4K HDR olarak çekilen Dünya fotoğrafları, gerçekten büyüleyici görünüyor.  

Apple TV için tvOS 12 güncellemesiyle gelen diğer yenilikler şu şekilde:

  • iOS 12 sürümüyle birlikte Apple TV uygulamaları entegre çalışacak, iPhone ya da iPad aracılığıyla şifreler kolayca doldurulabilecekler.
  • Apple TV Remote uygulaması, iOS’taki Kontrol Merkezi’ne eklenerek daha hızlı uzaktan kontrol imkanı sunacak. 

tvOS12, 4. nesil Apple TV ve Apple TV 4K cihazları için 2018 sonbahar aylarında ücretsiz olarak sunulacak.

Kaynak : https://www.macrumors.com/2018/06/04/apple-tv-4k-gaining-atmos/
10
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
1
0
0
0