Apple Watch 2 Daha Büyük Batarya ve GPS Alıcısıyla Geliyor

0
0
0
0
0
Apple Watch 2 Daha Büyük Batarya ve GPS Alıcısıyla Geliyor
Apple'ın yeni akıllı saati Apple Watch 2'ye ait olduğu söylenen bazı önemli teknik özellikler sızdırıldı.

Bir yandan Berlin, IFA 2016 fuarında güncel teknolojilerin heyecanı devam ederken bu tip fuarlara katılmayarak her zaman kendi lansmanını düzenlemeyi tercih eden Apple'ın da iPhone 7 ve diğer bazı yeni Apple ürünlerini tanıtacağı basın toplantısının tarihi yaklaşıyor.

Bu lansmana 1 haftadan az bir süre kala, Apple'ın iPhone 7 ile tanıtmasını beklediğimiz yeni akıllı saati Apple Watch 2'ye ait olduğu belirtilen bazı önemli teknik özellikler ortaya çıktı.

Paylaşılan sızıntılara göre şirket tasarım alanında radikal değişiklikler yapmasa da Apple Watch 2 özellikle batarya anlamında önemli bir yenilikle gelecek. Bilgiler, Apple Watch 2'nin bataryasının bir önceki modele göre %30 büyüyeceğini gösteriyor. Aynı zamanda Apple yeni cihazında daha az pil tüketen bir ekrana vererek Apple Watch 2'nin daha uzun süre kullanılabildiği bir batarya ömrü vaat ediyor.

Batarya dışında diğer bir sızıntı ise cihaza yerleştirilecek bir alıcı hakkında. Artık Apple Watch 2, üzerinde dahili olarak GPS sensörüyle birlikte gelecek ve konum bilgisini direk olarak kendisi verebilecek. Bu GPS'in de ilerleyen dönemlerde navigasyon ve spor aktivitesi programları başta olmak üzere birçok Apple Watch 2 uygulamasına işe yarayacağı düşünülüyor.

Ne yazık ki hakkında farklı detaylı bir bilgiye sahip olmadığımız Apple Watch 2, haberin girişinde de bahsettiğimiz üzere 7 Eylül 2016'da düzenlenecek Apple etkinliğinde iPhone 7 ile birlikte tanıtılacak.

Ayrıca Byte tarafından paylaşılan Apple Watch 2 sızıntı videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0