• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple'a Göre 2014'ün En İyi Uygulama ve Oyunları

Apple'a Göre 2014'ün En İyi Uygulama ve Oyunları

0
0
0
0
0
WWDC 2014 ile mobil oyun ve uygulama geliştiricileri için yeni özelikler sunan Apple, her sene olduğu gibi bu sene de Apple Design Awards’ın kazananlarını açıkladı.
WWDC 2014 ile mobil oyun ve uygulama geliştiricileri için yeni özelikler sunan Apple, her sene olduğu gibi bu sene de Apple Design Awards’ın kazananlarını açıkladı.

Geliştiricilere çok önem veren ve onlar olmazsa bu platformlar birer hiç savunmasını sık sık yapan Apple, 2014’ün en iyi uygulamalarını seçti.

Apple, bu uygulamaları belirlerken, uygulamanın tasarımı, çıkış tarihi, oyun elementleri, çerçevelerin kullanışı ve Apple’ın son sürümleri ile olan uyumunu kriter olarak alıyor.

İşte bu Apple’a göre 2014’ün en iyileri, yani Apple Oscarları
 

Yahoo News Diggest


17 yaşındaki Nick D’Aloisio’nun geliştirdiği Summly’i satın alan Yahoo bu veledi zengin etmişti. (bizim liseliler de hala Whatsapp son görülme saati muhabbetine kavga etsinler) Bu altyapı ile Yahoo bu senenin başında Summly’nin teknolojisini kullanarak haber okuma uygulaması olan News Digest’i piyasaya sürmüştü. Haberleri gerçek ve eş zamanlı olarak kullanıcılarına sunabilen bu başarılı platform, geniş bilgi ağı ve kullanışlı arayüzü ile dikkat çekiyor. (uygulama Android platformunda da var bu arada)
  Yahoo New Digest'i İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Threes


2014’ün başında yapılan ve bağımlılık yaratması ile meşhur olan bulmaca oyunu Threes de Apple Design Awards 2014’ün kazananlarından birisi. Tasarım ve grafik olarak gözü yormayan ve sadece olması ile bu ödüle layık görülmüş.
  Threes Uygulamasını İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
 

 Monument Valley


Bana göre ödülü en çok hakeden oyun olan Monument Valley de Apple Design Awards 2014’te ödül sahibi oldu. Fantastik bir mimari ve zeka oyunu olan Monument Valley’i tavsiye ediyorum Android ve İOS’da vazgeçilmez bir oyun.
 
  Monument Valley Uygulamasını İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
 

 Sky Guide


iPhone ya da iPad’inizi gökyüzüne tutarak size yıldızları ve gezegenleri bulan ve size gösteren bu uygulama arayüzü ve görselleri ile çok etkileyici. Üstelik bunları yaparken de internet bağlantısı istememesi ayrıca şaşırtıyor. (en azından ben şaşırdım)
  Sky Guide Uygulamasını İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
 

 Leo’s Fortune


Macera oyunu olan Leo’s Fortune da ödül alanlar arasında. Bıyıklı tüylü bir karakter altınını çalanların peşinden gidiyor. Bana Badland’den çok esinlenmişler gibi gelse de bu oyun da Apple’dan ödülü kapmış.
  Leo's Fortune Uygulamasını İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
 

 Blek


Game of Tuvalets’de de anlattığımız (izlemek için tıklayınız) bu oyun daha öncesinde de birkaç ödüle layık görülmüştü. Zekice tasarlanmış bu oyun sadece bir arayüz ile de birleşince Apple’dan da ödül aldı.
  Blek Uygulamasını İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
 

 Device 6


Oyun ve edebiyatı birleştiren bu mükemmel oyunda bir romanın sayfaları içinde gezerek bir suçu çözmeye çalışıyoruz. Fantastik bir oyun olması ile zaten bir çok ödül sahibi olan bu oyun, bu sene Apple Design Awards’ın kazananları arasına girdi.
  Device 6 Uygulamsını İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
 

 Storehouse


Ödül kazanan tek fotoğraf ve video uygulaması olması ile dikkatleri üzerine çeken bu uygulama ile fotoğraf ve video ile üzerlerine metin ekleyerek hikaye de oluşturabilirsiniz.
  Storehouse Uygulamasını İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0