• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple Şiddet İçeren Oyunların Tanıtımlarını Yapmayacak

Apple Şiddet İçeren Oyunların Tanıtımlarını Yapmayacak

0
0
0
0
0
Apple, tanıtacağı oyunlarda şiddet içerikli görüntülerin bulunmasını istemiyor. Gelen haberlere göre şirket, Apple ikonlarında veya tanıtım görüntülerinde bulunan şiddet içerikli ve negatif etki yaratabilecek oyunları geri çeviriyor.
Apple, tanıtacağı oyunlarda şiddet içerikli görüntülerin bulunmasını istemiyor. Gelen haberlere göre şirket, Apple ikonlarında veya tanıtım görüntülerinde bulunan şiddet içerikli ve negatif etki yaratabilecek oyunları geri çeviriyor.

Bu duruma örnek vermek gerekirse yeni yayınlanan Tempo isimli bir oyun Apple’dan onay alabilmek için ekran görüntülerindeki bütün silahları buzlamış. Bu adımdan sonra Rooster Teeeth vs. Zombiens oyunun geliştiricileri, oyunun ikonunda bulunan silahı Apple’ın isteği üzerine beyzbol sopasıyla değiştirmek zorunda kalmış. Apple’ın bu tavrına en büyük tepkiyse Gunslug 2’nin geliştiricilerden geldi. Geliştiriciler, şirket tarafından aşırı şiddet içerdiği gerekçesiyle geri çevrilen oyunun, yayınlandığı ilk günden itibaren iTunes App Store sayfasında yer aldığını ve hiçbir olumsuzluk yaşanmadığı belirtti.    Pek çok yazılımcı Apple’ın bu tavrına sessiz kalırken bazı yazılımcılar şirketin bu hareketi oldukça gereksiz buluyor. Unutmadan, Gunslug 2 oyunu şirketin talebi üzerine yeniden incelendi ve tanıtım için gereken düzeltmeler yapılarak Apple'ın onayını aldı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0