Şu Ana Kadarki En İnce Tablet: iPad Air 2

1
0
0
0
0
Apple’ın, iPad Air 2 ve retina ekranlı iMac’in lansmanı bugün (16 Ekim) tarihiyle lansmanı yapıldı. Yeni iPad Air 2, 6,1 mm kalınlıkla geliyor.
Apple, uzun zaman iPad kullanıcılarının beklediği iPad Air 2 lansmanını gerçekleştirdi. Yeni iPad Air 2 ile birlikte beklenildiği gibi birçok yeni özellikte beraberinde geldi. Şimdi bu özellikleri sırasıyla anlatmaya çalışalım.
 

 Daha iyi ve daha ince bir ekran

iPad Air 2, 6,1 mm kalınlık ile şu ana kadarki en ince tablet olma özelliğini taşıyor. Daha önce üç katmanlı olan Retina ekran, tek bir katmanda birleştirilerek yeniden tasarlanmış. Bu sayede ekranı daha da inceltmekle kalmayan Apple, daha canlı renklere ve daha yüksek kontrasta sahip bir ekranı kullanıcılarına sunuyor. Bu ekran, iPad Air’nin, dünyanın yansıtma oranı en düşük ekrana sahip olmasını sağladı. Yeni iPad Air 2, ekran yansımalarını da %56 oranında engelliyor.


 

 İşlemci A8X

Yeni iPad Air 2 ile birlikte daha önceki çipe göre daha iyi bir CPU ve grafik performansı olan çip üretilmiş. A8X, 64 bit mimarisiyle, iPad Air 2’nin birçok kişisel bilgisayardan çok daha güçlü olmasını sağladı. Tüm gün oyun oynama, internet gezinme imkanı sağlayan cihaz, 10 saatlik pil ömrüyle oldukça iyi dayanma gücüne sahip.


 

 Yeni iPad’le birlikte Touch ID de geldi

Apple’ın akıllı telefon serilerinden iPhone 5S, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta olan Touch ID teknolojisi, iPad Air 2’de de mevcut. iPad Air 2’nin kilidini sadece tek bir dokunuşla açabilirsiniz. Bu sayede iTunes ve App Store’dan güvenli bir şekilde alışverişinizi yapabilirsiniz.


 

 Yeni iSight kamera

iPad Air 2’de yeni iSight kamera, gelişmiş optik sistemi, geliştirilmiş sensör ve güçlü sinyal işlemcisiyle, bu zamana kadar tasarlanmış en iyi iPad kamerası olarak karşımıza çıkıyor. Ön kamerası geliştirilen cihazla, yüzde 81 daha fazla ışık alıyor ve tek fotoğrafla HDR yapabiliyorsunuz. Kamerada ayrıca hızlandırılmış video çekimi, panorama, ağır çekim, arka arkaya çekim ve zamanlayıcı modu gibi yeni özellikler bulunuyor. Ön yüzünde FaceTime HD kamerası yeniden tasarlanmış. Cihaz, loş ışıklarda daha iyi bir performans gösterebilmesi için geliştirilen sensör ve büyük piksellerle donatılmış. Bu sayede daha yüksek kalitede Selfie çekebileceksiniz. iSight kamerası ile 8 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf, 1080p ile video çekebiliyor.Ayrıca burst modu ile üst üste fotoğraf çekebilme özelliğine sahip.


 

 Wireless oldukça hızlı

iPad Air 2’deki Wi-Fi hızı, bir önceki iPad’e göre iki kat daha hızlı. Bu hız sayesinde film indirmek ve video yüklemek, daha az zamanınızı alacak. Wi-Fi Cellular modeli, daha hızlı ve gelişmiş bir wireless teknolojisine sahip. Wi-Fi hızı, saniyede 866 mb'a kadar çıkabiliyor.


 

 iPad Air 2 birçok yeni uygulamalarla birlikte geliyor

iPad Air 2’yi cazip kılan en önemli özelliklerden birisi ise birçok özelliği bünyesinde barındırarak gelmesi. İnternette gezinmek, e-postaları kontrol etmek, filmleri ve fotoğrafları düzenlemek, rapor yazıp kitap okumak gibi gündelik yapılan şeyler için kullanacağınız güçlü uygulamalar bulunuyor. Apple,  bu uygulamalar dışında fotoğrafçılık, seyahat, bütçe yönetimi gibi hemen her şeyin daha iyisini yapabileceğiniz uygulamaları vaat ediyor.


 

 Fiyatları nasıl olacak?

Yeni iPad Air 2'nin dahili hafızasına göre fiyatları farklı olacak. 16 GB versiyonu 499 dolar, 64 GB versiyonu 599 dolar, 128 GB olanı ise 699 dolar etiket fiyatıyla satışa sunulacak.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0