• Anasayfa
  • Mobil
  • Ülkemizde Satılan Dizüstü Bilgisayarların Yüzde Kaçı Mac?

Ülkemizde Satılan Dizüstü Bilgisayarların Yüzde Kaçı Mac?

0
0
0
0
0
Ülkemizde Satılan Dizüstü Bilgisayarların Yüzde Kaçı Mac?
Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de dizüstü bilgisayarların kullanılma oranı her geçen gün artıyor. Peki Apple Mac'i, ülkemizdeki dizüstü bilgisayar kullanıcılarının yüzde kaçı tercih ediyor?
Son yıllarda özellikle işyerlerinde masaüstü yerine dizüstü bilgisayarların kullanımı giderek artmaya başladı. Gerek kapladığı yer bakımından, gerekse de ani bir elektrik kesintisi nedeniyle oluşabilecek veri kayıplarını önlemek amacıyla dizüstü bilgisayarların önemi giderek artmaya başladı. Peki ülkemizde dizüstü bilgisayar kullanıcılarının yüzde kaçı Apple Mac'i tercih ediyor? Gelin hep birlikte bakalım.

Özellikle fiyat avantajı nedeniyle Mac sahibi olmak isteyen önemli bir kesim, cihazlarını Amerika'dan getirtiyor. O yüzden ülkemizdeki satış rakamlarına göz attığımızda tahmini yüzdenin 10'a kadar çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Gold.com.tr'den alınan grafiklere göre 2011 yılında satılan tüm dizüstü bilgisayarlara oranla Mac'in satış oranlarının yüzde 3,2,1 değerlerinde seyrettiğini, 2012 yılında ise yüzdelere +1 eklendiğini görüyoruz.

2013 yılında da rakamlarda belirgin bir artış söz konusu. Özellikle 2013'ün son çeyreğinde yüzdenin 7'lere kadar çıktığını görüyoruz. Bir başka deyişle Gold.com.tr'de Ekim-Kasım-Aralık aylarında satılan dizüstü bilgisayarların %7'sini Mac oluşturuyor.

İstanbul'da açılacak olan App Store, satışları muhakkak etkileyecektir

Satış rakamlarını gördükten sonra akıllara hemen İstanbul'da açılacak olan App Store geliyor. App Store'un açılmasıyla birlikte ülkemizdeki bilgisayar kullanıcıları, Apple'ın tüm yeni modellerine biraz daha erken sahip olma avantajını elde edecekler. Özellikle dizüstü bilgisayar kullanıcılarının Mac tercihi, az önce bahsettiğimiz yüzdesel verileri daha da yukarıya çekecektir.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0