Asus'tan Kamera Odaklı Zenfone Zoom

0
0
0
0
0
Asus Zenfone 2'nin yanında bir diğer telefonu Zenfone Zoom'u tanıttı. Kamera odaklı Zenfone Zoom'un detalarını ve özelliklerini yazdık.
Asus, CES 2015 fuarına Zenfone 2 modeliyle giriş yaparken bir de Zenfone Zoom adında yeni bir telefonu da lanse etti.

Temel olarak Zenfone 2'nin kamerasının geliştirilmiş hali olan Zenfone Zoom'daki adından da anlaşılacağı üzere en çekici özelliği kamerası.13MP kameraya sahip olan Zenfone Zoom'da 3x optik yakınlaştırma bulunuyor. Bunu dijital yakınlaştırma ile 12x seviyesine çıkarabildiğimiz telefonda arkadan çıkıntılı olan kemasıyla da Nokia Lumia 1020'ye benzetiliyor. Fakat arkadan kamera çıkıntısı olan telefonlar arasında en incesinin Zenfone Zoom olduğunu iddia eden Asus firmasınun bu cihazında 11.95mm kalınlık bulunuyor. (En az 3x yakınlaştırma özellikli telefonlar arasında)

Ayrıca f/2.7 ila f/4.8 arası diyafram seçeneği bulunan cihazda G3 ile gördüğümüz lazer odaklama sistemini de kullanan Zenfone Zoom kamera konusunda bir hayli iddialı olarak görülebilir.

Ön kamerada ise 5MP kamera bulunan cihazda tıpkı Zenfone 2'deki gibi 88 derece çekim açısı bulunuyor.Bunun dışında teknik özellikler bakımından da Zenfone 2 gibi olan cihazda 5.5" FullHD erkan, Intel Atom işlemcisi, 4GB RAM ve 128GB'a kadar depolama seçeneklerine sahip farklı seçenekler ile gelecek.

Siyah ve beyaz olarak iki renk seçeneği bulunacak cihazın fiyatı ise $399 olarak belirlenmiş.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0