• Anasayfa
  • Asus
  • Asus ZenFone 5 İncelemesi - Teknolojiye Atarlanan Adam

Asus ZenFone 5 İncelemesi - Teknolojiye Atarlanan Adam

0
0
0
0
0
Asus ZenFone 5 İncelemesi - Teknolojiye Atarlanan Adam
Bu incelememizde piyasaya güçlü bir şekilde giren ve tam bir fiyat - performans ürünü olan Asus ZenFone 5'i inceliycez.
Asus'un akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yaptığı modellerinden birisi olan ZenFone 5, 699TL'lik çıkış fiyatı ile haklı olarak büyük ilgi gördü ve hemen hemen bir çok mağazada çıkar çıkmaz tükendi.

Bizler de Asus'un ZenFone 5 modelini mercek altına aldık.
 

ZenFone 5, adını da aldığı gibi 5 inçlik bir ekrana sahip ve bu ekran Gorilla Glass 3 ile korunuyor. İşlemci olarak alışkın olduğumuz Snapdragonlar ya da Mediatek işlemciler dışında iki çekirdekli Intel Atom Z2560 işlemci ile çalışan Asus grafik birimi olarak da PowerVR SGX 544 kullanılmış. RAM olarak Türkiye'de 2GB'lık modelleri ile bulunan Zenfone 5'in 16GB da hafızası bulunuyor. Fiyatına göre donanımı çok üst seviyede olan ZenFone 5 zaten oldukça ilgi de gördü.

Gelelim telefonun kamerasına. Arka kamerası yani ana kamerası 8 megapiksel olan ZenFone 5 bu konuda oldukça başarılı. Gece modu ise oldukça geliştirilmiş olan ZenFone 5'in gece çekimleri de kendisinden beklenmeyecek şekilde iyi. (beklenmeyecek derken fiyat olarak beklenmeyecek) Selfie kamerası da 2 megapiksel olaran ZenFone 5 1080p video kaydı yapabiliyor.

Peki oldukça başarılı olan bu telefonun hiç mi eksi tarafı yok? Tek eksi tarafı 2110 mAh olan bataryasının bir günü zor görmesi. Telefon ofis gününü rahat çıkarıyor ama bir güne zor dayanıyor. Yardımcı programlarla ya da kendisinde bulunan pil tasarruf modu ile bu sorunları aşabiliyorsunuz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0