• Anasayfa
  • Asus
  • ASUS ZenBook Pro ile Apple'ın MacBook Pro'larına Rakip Olacak

ASUS ZenBook Pro ile Apple'ın MacBook Pro'larına Rakip Olacak

0
0
0
0
0
Asus'un çıkardığı ZenBook Pro UX501, Apple'ın 15 inçlik Rekina ekranlı MacBook Pro'suna büyük rakip olacak.
Bir çok profesyonelin vazgeçilmez cihazlarından biri olan Apple’ın oldukça güçlü 15 inçlik Retina ekranlı MacBook Pro'yu kullanmasının elbette önemli bir kaç sebebi var. Macbook Pro Retina, ekranıyla birlikte yüksek çözünürlük sunmasının yanında aynı zamanda renkleri oldukça canlı gösteriyor. Ayrıca MacBook Pro’nun inanılmaz ince tasarımı da profesyoneller için önemli tercih sebeplerinden bir tanesi.

Apple bu cihazları 3 yıl önce duyurdu fakat bu MacBook’lar hala günümüzde işlev görmekte.

ZenBook Pro UX501 ile birlikte ASUS’un ilk yapmak istediği işlerden bir tanesi ise Apple’a meydan okuyup bu MacBook’ları raftan kaldırmak.

Windows 8.1 yüklü olarak gelen ZenBook, spun-metal denilen eğimli metal ile tasarımını tamamlıyor. 15.5 inçlik 4K’lı ekranları ise 178 dereceye kadar bozulmadan görüntü sağlayabiliyor.2.6GHz quad-core Intel Core i7 işlemci ile desteklenen cihazda Nvida GeForce GTX 960M GPU ekran kartı, 2GB ve 4GB GDDR5 VRAM bulunuyor. ( 16GB’a kadar yükseltilebiliyor )

ZenBook ayrıca,128GB ve 256GB SSD hardiskler arasında seçim şansı tanıyor. Cihaz, USB 3.0 portları, bir adet HDMI portu, mini DisplayPort’u, SDXC kart okuyucu, HD web kamerası gibi profesyonel bir makinedan isteyeceğiniz her şeyi sağlıyor.

Asus’un bu yeni bilgisayarının fiyatı 1,799 dolardan itibaren başlıyor.

Kaynak: Mashable
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0