Avengers: Endgame Yapımcıları, En Zeki Avenger’ın Kim Olduğunu Açıkladı

112
22
20
13
8
Marvel evreni, içerisinde birçok karakteri barındırıyor. Bu karakterler içerisinde birçok kahraman farklı özellikleriyle öne çıksa da yapımcılar, seyircilerin de fikrini alarak en zeki Avenger'ı bulmak için bir 'test' gerçekleştirdi. Testin sonucundaysa en zeki Avenger, yapımcılar tarafından resmen onaylandı.

Avengers Endgame'in yönetmenleri Anthony ve Joe Russo, San Diego Comic-Con etkinliğinde en zeki Avenger'ın kim olduğunu açıklamak için seyircilerle bir araya geldi. Seçenekleri Bruce Banner, Tony Stark ve Shuri'ye indiren yapımcılar, en zeki Avenger'ın ismini de açıkladı.

En klasik yöntemlerden biri olan alkış yöntemini kullanan yapımcılar, önce Bruce Banner'ın ismini öne attı. Joe Russo'nun Bruce Banner fikri ortalama bir destek aldı ve bir sonraki Avenger'a geçildi.

tony stark

Serinin en sevilen isimlerinden biri olan Tony Stark, namıdiğer Iron Man'e geçildiği zaman Stark Industries'in başındaki dahi karakter, seyircilerden devasa bir destek aldı. Zeki ve karizmatik karakter beklendiği üzere yüksek destek aldıktan sonra yapımcılar son karaktere geçti.

Anthony Russo, T'challa'nın kullandığı gelişmiş teknolojinin üreticisi ve Wakanda prensesi Shuri'nin ismini söylediği zaman kalabalık, hiç beklenmedik şekilde deyim yerindeyse 'deliye döndü' ve alkış kıyameti koptu. Bunun üzerine Joe Russo, "Shuri en zeki Avenger" açıklamasını yaptı.

shuri

Black Panther'ın yapımcısı Nate Moore, Tony Stark zamanda yolculuğu keşfetmeden önce 16 yaşındaki Shuri'nin zekâsının Tony Stark'ı bile alt ettiğini belirtmişti. ComicBook.com'un 2017 yılında set ziyareti sırasında Moore, "Teknolojik gelişim yönünden Shuri'nin Wakanda tasarım grubunun başı olduğu bir gerçek. Bu nedenle o, dünya üzerindeki en zeki kişi" açıklamasını yaptı.

Moore'un açıklamasının devamıysa şu şekilde oldu:

"Tony Stark'tan zeki olmasına rağmen yalnızca 16 yaşında bir kızdı. Bu da her şeyi daha da ilgi çekici kılıyordu. Bu durum, filmin en ilgi çekici noktalarından biriydi."

black panther

Shuri'yi canlandıran oyuncu Letitia Wright, bunun son derece 'havalı' olduğunu belirtti. Açıklamalarında da "Biliyorsunuz, süper zeki ya da süper akıllı birini düşündüğümüz zaman aklınıza benim gibi biri gelmiyor" ifadelerine yer verdi ve şu şekilde devam etti:

"Bu yüzden bu unvanı almak ve Marvel'ın da 'Shuri, evrenin en zeki karakteri' demesi son derece güzel bir şey."

Kaynak : https://comicbook.com/marvel/2019/08/01/avengers-endgame-directors-russos-name-smartest-avenger-tony-stark-hulk-shuri/
112
22
20
13
8
Emoji İle Tepki Ver
112
22
20
13
8