• Anasayfa
  • Yaşam
  • Avrupa'nın En Misafirperver Şehri Türkiye'den Oldu

Avrupa'nın En Misafirperver Şehri Seçildi (Birinci Türkiye'den)

198
31
20
10
8
Yurt dışında gerçekleştirilen bir araştırma sonucunda 'Dünya Sosyal Sermaye İzleme 2019' raporu ortaya çıktı. Raporun ortaya çıkmasıyla birlikte dünyanın en misafirperver ülkeleri ve şehirleri de belirlendi. Avrupa'nın en misafirperver şehri Türkiye'den bir şehir oldu.

İsviçre merkezli Basel Kamu ve Ekonomik Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen araştırmanın sonucunda 'Dünya Sosyal Sermaye İzleme 2019' raporu kamuoyuyla paylaşıldı. Farklı kategorilerde Avrupa şehirlerini inceleyen enstitü, en misafirperver şehirlere ulaştı.

Enstitünün gerçekleştirdiği araştırmada 'sosyal iklim', 'kişiler arası güven', 'kemer sıkma politikalarının kabul edilmesi', 'vergileri ödeme isteği', 'yerel ekonomiye yatırım', 'yardımseverlik', 'arkadaşlık' ve 'misafirperverlik' gibi konular soruldu. Katılımcıların çevrimiçi şekilde oy verdiği araştırmada, katılımcılardan, bu sorulara 1 ila 10 arasında bir değerlendirme yapmaları istendi.

istanbul

Yapılan araştırma sonucunda Japonya ve Yunanistan 10'ar puan alırken Türkiye 8,1 puan alarak Avrupa'nın en misafirperver ülkeleri arasındaki yerini aldı.

Şehir bazında misafirperverlik olayını incelediğimiz zaman Avrupa'nın en misafirperver şehri olarak aynı zamanda Avrupa'nın en büyük şehri tercih edildi. 16 milyon nüfusuyla Avrupa'nın en büyük şehri olan İstanbul, 8,6 puan alarak aynı zamanda Avrupa'nın en misafirperver şehri oldu.

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/turkiye/201907101039628343-istanbul-avrupanin-en-misafirperver-sehri-oldu/
198
31
20
10
8
Emoji İle Tepki Ver
198
31
20
10
8