• Anasayfa
  • Yaşam
  • Avustralya'da Bir Adam Tuvalette Yılan Saldırısına Uğradı

Hoş Geldin Yeni Fobi: Avustralya'da Bir Adam Tuvalette Otururken Yılan Saldırısına Uğradı

64
25
16
11
0
Avustralya'da kendi evinde lavaboya giden bir adam, hiç görmek istemeyeceği bir davetsiz misafir tarafından, hoş olmayan bir şekilde karşılandı. Bahsettiğimiz kişiyi lavaboda ısıran pitonun, ısırılan kişinin başka yılanlar da beslemekte olan komşusuna ait olduğu ortaya çıktı.

Haftanın başı olması veya güzel bir pazar gününün ardından tüm temponun yeniden başladığı gün olması sebebiyle pazartesi gününü pek sevmiyor olabilirsiniz. Özellikle bu günü sevmemek için onlarca sebep sayabilecek olsanız da herhangi bir pazartesi gününüzün, haberimizin konusu olan Avustralyalı kişi kadar kötü geçmediği konusunda iddialıyız.

65 yaşındaki Avustralyalı bu kişi, pazartesi sabahını oldukça kötü geçirmiş desek durumu aşağı çekmiş bile olabiliriz. Bilgilere göre bu kişinin sürüngenlerle oldukça içli dışlı olan komşusunun albino piton türündeki yılanı, kendisini pazartesi sabahı lavaboda, hoş olmayan bir şekilde karşıladı. İşte detaylar:

Albino piton dışında komşunun 10 adet yılanı daha var

Albino Piton

Olayı baştan anlatalım. Avustralya’da 65 yaşında bir adam, kendi evinde pazartesi sabahı saat 6 sularında lavaboya gitti. Tuvalette oturmakta olan bu adam, genital bölgesinde, çimdiklenmeye benzeyen bir acı hissetti. Daha sonra tuvalete baktığında ise karşılaştığı şey, tam olarak 1,6 metre boyunda bir albino piton oldu.

Daha sonra yetkililer eve geldiğinde ise pitonun ortada olmadığı fark edildi. İçeri nasıl girdiği ve nasıl çıktığı bilinmeyen pitonun, kanalizasyon yoluyla bunu gerçekleştirmiş olabileceği düşünülüyordu. Yılanın ortadan kaybolmasının üzerine bir uzman çağırıldı ve oldukça uğraştırıcı bir operasyon sonrasında piton, sahibine geri götürüldü.

Gecko

Bilgilere göre sürüngenlerle yakından ilgilenen 24 yaşındaki kişinin, albino piton da dahil olmak üzere toplam 11 adet zehirsiz yılanı, 1 adet de gecko’su bulunuyor. Pitonun sahibi hakkında ihmal sebebiyle ortaya çıkabilecek muhtemel saldırılar dolayısıyla soruşturma başlatıldı. Yılan, kendisine geri verilmiş olsa da yetkililerin her an kararlarını değiştirebilecekleri düşünülüyor.

Isırılan kişiye gelirsek, pitonların zehirli olmadığı ve avlarını sıkarak/boğarak öldürdükleri biliniyor. Bu sebeple bu kişinin, zehir söz konusu olmadığından hayati bir tehlikesi olmadığı ve ufak yaralarla durumu atlattığı belirtiliyor. Konu hakkındaki yorumlarınızı, yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.theguardian.com/environment/2021/jul/06/austrian-man-bitten-by-python-during-visit-to-the-toilet
64
25
16
11
0
Emoji İle Tepki Ver
64
25
16
11
0