Balona Rövaşata Çekerek Fenomen Olan Adamdan Açıklama Geldi

455
116
34
22
19
Balona Rövaşata Çekerek Fenomen Olan Adamdan Açıklama Geldi
Yolda gördüğü balonu önce sektirip sonra da rövaşata çekmeye çalışarak ünü yurt dışına çıkan yeni sosyal medya fenomeninden açıklamalar geldi.

Kaldırımda yürüdüğü sırada önüne çıkan kırmızı balonu bir futbolcu gibi sektirip sonra da rövaşata çekmeye çalışan adam, tartışmasız son günlerin en çok konuşulan kişisi oldu. Sektirdikten sonra balonun aşağıya doğru inmesini beklemesi, rövaşata çektiği sırada ayakkabısının ayağından çıkması, buna rağmen ‘yıkılmayıp’ balona son bir hamleyle omuz atması gibi detaylar, gencin ‘balona rövaşata çeken adam’ ismiyle anılması için yeterli sebepler gibi görünüyor.

Sosyal medyada dönen videolarının altına birbirinden ilginç mesajların geldiği ‘balona rövaşata çeken adam’ hakkında en dikkat çeken yorumlardan bir tanesi de eski Fenerbahçeli futbolcu Moussa Sow’dan geldi. Sow, Instagram hesabından gencin videosunu "Ona röveşatayı öğreteceğim" yorumuyla paylaştı.

()

Ayrıca bir Ekşi Sözlük yazarı olan ve görüntülerin viral olarak yayılmasından haberi olmadığını belirten genç, Ekşi Sözlük’ten şu açıklamayı yaptı:

"Herkese merhaba.

Dün videomun twitter ve ekşi sözlük'te gündem olduğunu tesadüfen öğrendim. Hepinize teşekkür etmek istiyorum. Gerek dostlarımın, gerek beni tanımayan insanların tepkileri inanılmazdı. Aldığım tebrikler, iyi dilek mesajları beni çok mutlu etti. Ben de bir 90'lar çocuğuyum. Ben de vurduğunda havada birkaç kez yön değiştiren plastik toplarla maç yaptım, bisikletimi rengarenk paletlerle süsledim, ailemle beraber sobada ekmek ve kestane kızarttım, okulda patates baskısı yaptım, lig maçlarını teletext'ten takip ettim, sokakta bilye oynarken salçalı ekmeğimi yedim ve tabii ki Tsubasa izledim:)

Şimdi geriye baktığımda tüm o günleri çok özlüyorum. Keşke hiç büyümeseydim dediğim zamanlar oldukça artmaya başladı. kimse yanlış anlamasın, elbette halime şükrediyorum fakat hayat herkesi olduğu gibi beni de yıpratıyor. O gün de işten yorgun bir vaziyette çıkmıştım. birden önüme doğru yuvarlanan o balonu gördüm ve resmen zaman durdu. O anda sadece sokakta röveşata çeken adam değildim; caddede asfalt zemine aldırmadan sokak lambası direği ve taşla yapılmış kaleyi hedefleyen çocuktum, Juventus'a galibiyeti getiren golü atmak için sıçrayan Del Piero'ydum. Tüm bunların aynı anda hepsiydim. Balonu ayağımla kontrol edip dizimle yukarı sektirdiğimde artık 'özgür'düm.

30 yıllık ömrümde öğrendiğim tek bir şey varsa mutluluğun sen onu elde ettiğinde kaybolan bir şey olduğudur. O yüzden balonu ıskalamak asla moralimi bozmadı, aksine bana özgürlüğümü verdi. Videoyu izleyen herkesin gözünden kaçan bir şey var: Ben ayağa kalkarken gülümsüyordum. arkamdaki kızın kaçışması, ayakkabımın mağazanın camekanına fırlaması umrumda değildi. O balonu omzumda sektirirken hayatın ağırlığıyla da dalga geçerek onu hafifletiyordum. Uzun zamandır ilk kez gerçekten içimden geldiği gibi davranabilmemin mutluluğu bana göre paha biçilemez. İzleyenlerin de yüzünde tebessüm bırakabildiysem, "Bâki kalan gök kubbede hoş bir sadâ olabildiysem" ne mutlu bana.

Benim bir hayalim var. Bunu söylemek ne kadar doğru olur bilmiyorum ancak dünden beri insanlar hayallerinin peşinden gittiğinde başaramayacakları şey olmadığını düşünüyorum. Şu ana kadar yurt dışına gitme fırsatım olmadı, ileride olacak gibi de görünmüyor. çocukken saat 21:45'te şampiyonlar ligi maçları için tv karşısına geçtiğimde o görüntüler beni çok heyecanlandırırdı. "Bir gün yurt dışına gidip maç izleyebilecek miyim acaba?" diye düşündüm hep. 6 Aralık'taki Leipzig-Beşiktaş maçına gidip o atmosferi yaşamak, bir günlüğüne de olsa o çocuğun hayalini gerçekleştirebilmek beni çok mutlu ederdi. Keşke beşiktaşlı yöneticilere ve futbolculara ulaşabilse bu mektubum.

Hepinizi çok seviyorum, sevgilerle. İçinizdeki çocuk hiç ölmesin."

455
116
34
22
19
Emoji İle Tepki Ver
455
116
34
22
19