• Anasayfa
  • İnternet
  • Beşiktaş’tan Sonra Fenerbahçe de Resmi e-Spor Takımını Kurduğunu Açıkladı

Beşiktaş’tan Sonra Fenerbahçe de Resmi e-Spor Takımını Kurduğunu Açıkladı

0
0
0
0
0
Beşiktaş’tan Sonra Fenerbahçe de Resmi e-Spor Takımını Kurduğunu Açıkladı
Daha önce Aces High adıyla kurulan, daha sonra BJK’nin bünyesine girerek Beşiktaş E-Spor Kulübü adını alan takımın ardından Fenerbahçe de e-Spor dünyasına katıldı.

e-Spor evreni yavaş yavaş genişlemeye devam ediyor. 2015 yılında Beşiktaş’ın Beşiktaş E-Spor Kulübü ismiyle dahil olduğu organizasyona Fenerbahçe de "1907 Fenerbahçe" adıyla katıldığını duyurdu.

Fenerbahçe’nin e-Spor takımını duyurmasından dolayı memnuniyetlerini dile getiren Riot Games’in Türkiye müdürü Hasan Çolakoğlu, ülkemizdeki e-Spor’cuların profesyonelleşmesi ve organizasyonun daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için bu tarz girişimlerin devam etmesi gerektiğini söyledi. Riot Games Türkiye e-Spor Direktörü Bora Koçyiğit ise Fenerbahçe’nin organizasyona dahil olmasının uluslararası platformlarda yer alacak kadar önemli bir gelişme olduğunu, e-Spor’un ilerleyen zamanlarda daha iyi seviyelere ulaşmasına katkıda bulunacağını belirtti.

1907 Fenerbahçe e-Spor takımı, 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sina Afra tarafından yönetilecek. Takımın menajeri ise Emre Aksoy olacak. Organizasyona yeni giriş yapmasına rağmen 1907 Fenerbahçe takımının koç ve oyuncu transferi çalışmalarına şimdiden başladığı belirtiliyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0