• Bilgisayarınızda Android Çalıştırmanıza Yarayan En İyi Üç Program

Bilgisayarınızda Android işletim Sistemini Çalıştırmanıza Yarayan En İyi Üç Program

4
2
1
0
0
Emulator mantığıyla çalışarak bilgisayarınızda Android işletim sistemini çalıştırmanızı sağlayan bir çok program arasından en iyi üç tanesini listeledik.

Bildiğiniz gibi masaüstü bilgisayarlarda ya da dizüstü bilgisayarlarda Android deneyimi yaşamak mümkün. Bizde sizler için bilgisayarınızda Android işletim sistemini çalıştırmanıza yarayacak en iyi 3 programı sıraladık.

1- Remix OS

Başlı başına kendi ara yüzüne sahip olan bu program sayesinde, android işletim sisteminde yapılan hemen her işlemi yürütmek mümkün. Ayrıca Snapchat gibi masaüstü versiyonu olmayan birçok uygulama da buna dahil.

Aynı zamanda bu programlar arasında en karmaşık kurulum aşaması da Remix OS’e ait. Zira program yüklendikten sonra bilgisayarınızın boot ayarlarından güvenli boot özelliğini kapatıp, boot sıralamasında da Remix OS seçmeniz gerekiyor. 

Bilgisayarınızda ana işletim sistemi olarak Remix OS kullanmanızı tabi ki önermiyoruz ancak alternatif olarak Android işletim sistemi çalıştırmak isteyenler ya da geliştiriciler için işe yarayabilecek bir program. Android Marshmallow sürümünü kullanan program, oldukça stabil çalışıyor diebiliriz.

2- Bluestacks

Hem Windows, hem de Mac bilgisayarlarda çalışabilen BlueStacks, tablet görünümünde bir ara yüzle çalışıyor. Özellikle mobil oyunları PC’de oynamak üzere geliştirilen Bluestacks, hileci gençliğin de vazgeçilmezlerinden. 

Ayrıca içerisinde Bluestacks TV adında, oyun oynarken canlı yayın yapmanızı sağlayan, bir özelliği de barındıran Bluestacks, kimi zaman performans sorunları yaşatsa da, özellikle Pokemon Go’nun çıkışından sonra, oldukça popüler hale geldi. 

 3- Andy

Android Marshmallow sürümünü kullanan Andy, tıpkı Remix OS gibi, tam ekran olarak çalışıyor. Google Play Store yerine Amazon Playstore ile birlikte gelen programa, Play Store’u sonradan yüklemek mümkün.

Özellikle dokunmatik donanıma sahip bilgisayarların bu özelliğini destekliyor olmasıyla gerçek Android kullanımına çok yakın bir deneyim yaşatsa da Andy, barındırdığı reklam uygulamaları ya da siz istemeden yaptığı yüklemelerle can sıkabiliyor.

Google’ın Chromebook dışındaki bilgisayarlar için de Android çalışmalarının olduğunu biliyoruz. Ancak o gün gelene dek, en iyi seçenekler bunlar arkadaşlar…

4
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
1
0
0