• Anasayfa
  • Bilim
  • 100.000 Yıl Sonra İnsanlar Nasıl Görünecek?

100.000 Yıl Sonra İnsanlar Nasıl Görünecek?

0
0
0
0
0
Evrim, biyolojide canlı türlerinin nesilden nesile kalıtsal değişime uğrayarak ilk halinden farklı özellikler kazanma sürecidir. Bu konu hakkında ortaya atılan iddialar veya yıllar yılı bitmek tükenmek bilmeyen geyikler hemen hemen herkesin muhabbetine meze olmuştur. 
Evrim, biyolojide canlı türlerinin nesilden nesile kalıtsal değişime uğrayarak ilk halinden farklı özellikler kazanma sürecidir. Bu konu hakkında ortaya atılan iddialar veya yıllar yılı bitmek tükenmek bilmeyen geyikler hemen hemen herkesin muhabbetine meze olmuştur. Genomik alanda çalışmalar yapan Nickolay Lamm (araştırmacı, sanatçı) yakın dostu Dr. Alan Kwan ile kafa kafaya vererek insanoğlunun uzun gelecekte nasıl görüneceğine kafa yormuş. 

Gelişmiş genetik mühendisliği teknolojisine başvurularak yapılan araştırmalarda insanlığın insanlıktan çıkmadığı görülüyor. Lamm’ın tahminlere göre bundan 20.000 yıl sonra, insan beyni büyüyecek ve normal standartlardan daha büyük bir yapıya sahip olacak. 60.000 yıl sonra ise bu değişim ciddi bir şekilde fark edilebilecek. Kafaların büyüdüğü yetmiyormuş gibi birde gözler büyüyecek. Bunun nedenini Güneş sisteminin kolonizasyonu sebebiyle güneş ışığından uzakta yaşayıp az ışık alan insanların gözlerinin büyümesi olarak gösteren araştırmacı, göz kapaklarının da kalınlaşacağını ve UV ışınlarından daha iyi korunulacağını belirtiyor. 100.000 yıl sonraki insanlar nasıl olacağı sorularını cevaplayan Lamm, japon manga karakterlerine benzer gözlerin olacağını ve kafamızın aşırı büyük olacağını açıklamalarına ekledi. Bu arada bu iki araştırmacıya göre burun deliklerimiz de genişleyecek ve dolayasıyla dünya dışı ortamlarda daha rahat nefes alınabilecek. Aşağıdaki görsellerde yaşanması muhtemel olan değişimleri görebilirsiniz. Sizlerin de bu konuda bir tahmini varsa buyrun yorumlara.  

20.000 yıl sonra insan60.000 yıl sonra insan

 

 100.000 yıl sonra insan

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0