1928 Yılında Üretilen ve Gizemli Bir Şekilde Kaybolan Eric Adlı Robot Tekrar Yapılacak!

1
0
0
0
0
1928 yılında İngiltere'de üretilen ve gizemli bir şekilde ortadan kaybolan Eric adlı robot yeniden üretilecek. Londra Bilim Müzesi bu konuda çalışmalara başladı...
Çağımızın modern robotlarını unutun… Gelin, neredeyse 1 asır öncesine gidelim ve Birleşik Krallık’ta 1928 yılında üretilen ilk robot Eric’in hikayesine bir bakalım. 1. Dünya Savaşı gazileri William Richards ve Albert Herbert Reffell tarafından yaratılan Eric robot’un en dikkat çekici özelliği günümüzün insansı robotlarına benzemesi.Ortalama bir insan boyutundaki robotun çağına göre oldukça önemli özelliklere sahip olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Kablosuz bağlantı ile uzaktan kontrol edilebilen Eric, sesli komutlara tepki verebiliyor, kolunu oynatabiliyor ve kafasını hareket ettirebiliyor.

 Eric Gizemli Bir Şekilde Kayboldu

Üretildiği dönemde halka gösterilen, bilim dergilerinde geniş yer ayrılan ve dünya çapında politikacılara ve ünlülere tanılan Eric, sonraki yıllarda ilginç bir şekilde ortadan kayboluyor. Eric’in başına ne geldiği ise tam olarak bilinmiyor. Robotun kaybedilmiş ya da parçalanmış olabileceği düşünülüyor.

 Kampanya için İlginç Eric Ürünleri Satışa Çıktı!

Ne olduğu bilinmese de, bu gizemli robotun İngiltere tarihi açısından önemi büyük. Bu nedenle, Londra Bilim Müzesi Eric’i tekrar üretmek istiyor. Bu amaçla Kickstarter üzerinden destek kampanyası başlatan kuruluş, üzerinde Eric robotun baskısı olan tişörler, çantalar, posterler ve birçok ürünü satışa çıkarttı. Ayrıca, yeni Eric’in tanıtımı da dahil olmak üzere çeşitli organizasyonlara katılım biletleri de Kickstarter sayfasından satın alınabiliyor. Buradan ulaşılabilecek sayfadan Eric hakkındaki detayları öğrenebilir ve kampanyaya destek olmak için satışa sunulan tüm ürünlere göz atabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0