• Anasayfa
  • Bilim
  • 50 Yıl içinde Robotlarla Sevişiyor Olacağız

50 Yıl içinde Robotlarla Sevişiyor Olacağız

1
0
0
0
0
Sunderland Üniversitesi’nde görevli cinsellik psikolojisi uzmanı Dr. Helen Driscoll, 50 yıl içinde robotlarla sevişeceğimizi ve bunun çok normal karşılanacağını savunuyor.
Bunun yanı sıra Dr. Driscoll, şu an için tabu ya da utanç kaynağı olarak görülen şeylerin de zaman içinde makineler ile hayatımızdan çıkacağını ve daha özgür, daha rahat bir yaşama kavuşacağımızı savunduğunu dile getiriyor.

Mirror’a verdiği röportajda “şu anda robotlarla sevişmeyi ya da sanal gerçekliği cinsellik odaklı kullanmayı günümüzün normlarına ve anlayışına göre düşünüyoruz; ancak tek başına cinsellik bile 100 yıl önce çok farklıydı ve radikal şekilde insanların cinsellik algısı değişti. Yine değişecek” diyen Dr. Driscoll, robotların bir zaman sonra en yaygın ve popüler sevişme türü olacağını çünkü hiçbir şeye hayır demeyeceklerini belirtti.

 
“Sanal gerçeklik her geçen gün daha gerçekçi ve etkileyici hale geliyor ve davranışları taklit edebiliyor ve insan bir partner ile yaşayabileceğiniz cinsellik deneyiminizi artırabiliyor. Çok yakında insan yerine sanal gerçekliği ya da robotları tercih eden kişiler olacak ve insanlar sanal partnerlerine aşık dahi olacaklar” diyerek açıklamasını sürdüren Dr. Driscoll, “bu şu an için sıra dışı ve garip gelebilir, ama insanlar hali hazırda kurgu olan karakterlere onlarla hiçbir şekilde buluşma ve bir araya gelme imkanları olmasa da aşık olabiliyor.” diyerek geleceğin çok yakın olduğunu ifade ediyor.

 
Baktığımız zaman Hollywood’un da bu konuda Dr. Helen Driscoll’u desteklediği görülürken Türk Sineması’nda da 1987 yapımı Japon İşi filminde Japon üretimi bir robot ile bu robota aşık olan Kemal Sunal’ı izlemiştik. (Fatma Girik’ten robot mu olur? Hadi oldu diyelim; kadın korkutucu, olsa olsa Terminator olur, ne aşkı?)

Şimdi bir de aşağıdaki Cylonlara bakalım. (Bilmeyen arkadaşlar için not: Cylon, Battlestar Galactica dizisindeki robotların ismi, evet aşağıdaki üç hanım robot) Dr. Helen Driscoll'a kimler katılıyor?


 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0