• Anasayfa
  • Bilim
  • Amerikan Ordusu Şifrelenmiş Radar Dalgaları Geliştiriyor!

Amerikan Ordusu Şifrelenmiş Radar Dalgaları Geliştiriyor!

0
0
0
0
0
Amerikan ordusu tarama işlemlerini güvenli kılabilmek adına şifrelenmiş radar dalgaları teknolojisinin üzerinde çalışmalara başladı.
Amerikan ordusunun teknoloji konusunda ne kadar ileri olduğunu hepimiz biliyoruz. Teknolojiyi kullanarak düşmanlarından bir adım önde olmaya çalışan bu ordu, şimdi de bilginin aktarımını tamamen güvenli kılabilecek yeni bir dalga formu üzerinde çalışmalar yapmaya başladı: şifrelenmiş radar dalgaları.

Şifrelenmiş radar dalgaları sayesinde düşmanın radar tespit sistemine yakanlanmamayı hedefleyen Amerikan ordusu, bu gizli dalgaları kullanarak hedeflenen bölgede çeşitli taramalar gerçekleştirebilecek. Özellikle çatışma bölgelerinde sıklıkla kullanılan radar dalgaları, bölgede bulunan düşmanların sayısının, konumunun ve hareketlerinin anlaması açısından oldukça yardımcı olabiliyor. Uçakların, gemilerin ve denizaltıların da tespit edilmesinde kullanılan bu dalga türü, tespit edilemediği durumlarda düşmanın yerini görebilmenizi fakat onun sizden haberinin olmamasını sağlıyor. Yani sürpriz saldırı gerçekleştirebilmenizi sağlıyor."Advanced Pulse Compression Noise" şeklinde isimlendirilen bu teknoloji Communications-Electronics Research, Development and Engineering Center (Amerikan Ordusu Şifrelenmiş Radar Dalgaları Geliştiriyor) tarafından geliştiriliyor. Bu teknoloji sayesinde radar dalgalarının farkedilemeyeceğini, kesintiye uğrayamayacağını ve daha hızlı şekilde sonuç vereceğini belirten araştırmacılar, yakın zamanda çalışmaların tamamlanacağını belirtti.

Kaynak: TheStack 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0