• Anasayfa
  • Bilim
  • Araştırmaların Ortaya Koyduğu Birbirinden İlginç Veriler!

Araştırmaların Ortaya Koyduğu Birbirinden İlginç Veriler!

1
1
0
0
0
Çeşitli konularda araştırmalar yapan bilim adamları; eşcinsellikten kahve zevkimize, kabus görme eğilimimizden matematik zekamıza kadar neredeyse her şeyi verilerle ortaya koymuşlar.
Bilim adamları en basit alışkanlıklarımızın bile psikolojik ve fiziksel durumumuzu nasıl etkilediğini senelerdir araştırıyorlar. Bu araştırmalar o kadar temel şeyleri kapsıyor ki bazı okuyucularımızın "bununla ne alakası var?" şeklinde tepkiler vereceğine eminim. Örneğin yediğiniz şeker miktarı, kahve zevkiniz, boyunuz ve hatta konuşma yaşınız bile ileride olacağınız kişi hakkında birşeyler çağırıştırıyor olabilir.

Bu haberimizde insanların alışkanlıklarından, zevklerinden ve özelliklerinden yola çıkarak araştırmalar yapmış olan bilim adamlarının ulaştığı en ilginç oranlardan bazılarını sizlerle paylaştık. 
 

 Kalp Krizinin En Çok Yaşandığı Gün PazartesidirBu verinin nedenini çoğu kişinin anlayabileceğini düşünüyorum. Strese bağlı olarak gerçekleşebilen kalp krizi genellikle işe veya okula gidilen ilk günde gerçekleşiyor. Pek şaşırtıcı bir sonuç değilmiş...
 

 Erken Yaşta Konuşabilen Çocukların Alkolik Olma İhtimalleri Daha YüksekAynı zamanda daha akıllı olan insanların da alkolik olma ihtimalinin yüksek olduğu söyleniyor. Belki bu iki veri arasında bir bağlantı vardır, siz ne dersiniz?
 

 Görme Engelli İnsanlar 4 Kat Daha Fazla Kabus Görüyor


 

 Yüzük Parmağının İşaret Parmağına Oranı, Üniversite Sınavı Başarınızla Doğru Orantılıdır"Demek ki parmağı kökten kessem temizinden 500 puan..." diye düşünen okuyucularımızın olduğunu biliyorum.
 

 Erken Saatlerde Güneş Işığı Almak Kilolu Olma Riskini Azaltıyor


 

 Uzun Süre Tuvaletini Tutabilen Erkekler, Para İdaresi Konusunda Daha BaşarılılarYani zengin olmanın sırrı prostatta gizli.
 

 Kel Erkeklerin Kalp Hastalığına Yakalanma Oranı %32 Daha FazlaArtık her dizide kalp krizi geçiren bir baba var. Bu babaların içerisinde kel olmayanı var mıydı?
 

 Acıyı Seven Tek Tür İnsandırBitkiler koruma olarak acı hissini yaşatan maddeleri sentezliyorlar ve biz de bunu bayıla bayıla yiyoruz. Biberlerin en büyük düşmanıyız.
 

 Girişimcilerin %35'i DisleksiktirDisleksi, sayıları ve rakamları zor okumanıza neden olan ilginç bir hastalıktır. Bu hastalıktan şikayetçi olan insanların çocuğunun girişimci olması bu hastalıktan daha da ilginç.
 

 Şizofreniye Yakalanan İnsanların Yarısından Çoğu Çocukluk Döneminde Kedi Beslemiştir


 

 İsimlerin Farklı Çekicilik Seviyeleri VardırBu veriye ulaşmamızı sağlayan araştırmacılar Emre isminin en çekici isim olduğunu da açıkladılar.
 

 Piyano Çalmayı Öğrenmek Matematikte Daha Başarılı Olmanızı Sağlar(Umutsuzca piyano tuşlarına basıyor)
 

 Şiddet Uygulayan Kişilerin Çoğu 10 Yaşında Her Gün Şeker Tükettiklerini Söylemiştir


 

 Ben Sayınız Ömrünüzle Doğru OrantılıdırAnnelerin haklı olduğu bir başka konu daha.
 

 Uzun Boylu İnsanların Kansere Yakalanma İhtimalleri Daha Yüksektir


 

 Eşcinsel Erkeklerin %21'inin Saat Yönünün Tersine Doğru Dönen Saç Dönerleri Vardır


 

 Seri Katillerin Çoğu Ocak Ayında Doğar


 

 Psikopatik Eğilimi Olan İnsanlar Kahvelerini Sade İçerler

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0