• Anasayfa
  • Bilim
  • Artık Erkekler İçin de Bir Doğum Kontrol Yöntemi Var

Artık Erkekler İçin de Bir Doğum Kontrol Yöntemi Var

0
0
0
0
0
Alman Clemens Bimek’in erkekler için geliştirdiği yeni bir yöntem, doğum kontrolünün yalnızca kadınlar tarafından yapılmasını engelleyecek.
Doğum kontrol yöntemleri, bu zamana kadınlar tarafından tıbbi materyaller kullanılarak yapılıyordu. (erkekler de bu yöntemleri kullanıyor tabii ki ama benim bahsettiğim tıbbi araçlar) Alman girişimci Clemens Bimek’in geliştirdiği yeni bir cihaz, ‘açma - kapama’ tuşu sayesinde sperm akışını engelleyip erkeklerin de kendi doğum kontrol yöntemini kullanmasına yardımcı oluyor.

1.8 santimetre uzunluğunda olan bu cihazın ağırlığı ise yalnızca 2 gram. Üretilen spermlerin partnere ulaşmadan tekrar geri gönderilmesini sağlayan bu cihaz, deri altında elle ayırt edilebiliyor. 30 dakikalık bir operasyon sonrası yerleştirilen bu cihazın şimdilik 25 erkek üzerinde test edileceği açıklandı. Erkekler eğer cinsel ilişki sırasında spermin gelmesini istiyorsa cihazdaki açma kapama tuşunu kullanabiliyorlar.Alman Üroloji Topluluğu Sözcüsü Wolfgang Bühmann ise bu cihazın ciddi yan etkilerinin olabileceğini belirtti. ‘Cihazın sperm kanallarındaki dokulara zarar verebileceğini düşünüyorum’ diyen Bühmann, bu durumun kalıcı olarak kısırlığa kadar yol açabileceğini iddia etti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0