• Anasayfa
  • Bilim
  • Astronotların Görüntülediği Kırmızı Işıklar Neyin Nesi?

Astronotların Görüntülediği Kırmızı Işıklar Neyin Nesi?

0
0
0
0
0
Uluslararası Uzay İstasyonu, insanoğlunun en büyük başarılarından ve uzaya atılan en önemli adımlarından bir tanesi ve adeta yapay bir ay gibi alçak yörüngede Dünya’nın etrafından dönüp duruyor.
Geçtiğimiz günlerde bu dönüş sırasında istasyondaki astronotlardan Scott Kelly, Orta Amerika’nın üzerinden geçerken sıra dışı ve olağan üstü bir görüntü yakalamayı başardı.

Görselde beyaz ve mavi ışık olarak görülen bir fırtınanın üzerinden atmosfere yükselen kırmızı ışıkların oluşturduğu bu görüntü Scott Kelly de dahil olmak üzere gören herkesi şaşırtırken bir çok da soru işaretine sebep oldu.
Bu kırmızı ışıkların sosyal medyada da yayılması ile hem felaket tellalları, hem de kıyamet teorisyenleri başta olmak üzere pek çok ilginç, tutarlı ya da tutarsız teori ortaya atıldı.

Bir kısım insana göre boyutlar arasında açılan bir portalın bu kırmızı ışıklara sebep olduğu söylenirken bazı kimseler de bu ışıkları, devasa bir UFO’nun gizlenme sisteminin görüntülenmesi olarak yorumladı. Daha uçuk olan bir yorumda ise tamamen enerjiden oluşan bir canlı formunun bu şekilde görüldüğü ifadesi yer aldı.
Gerçekte ise elbette yukarıdakilerin hiç biri değil, bu ışıkların sebebi.Fırtınanın içinden çıkan devasa bir elektrik boşalması olarak tanımlayabileceğimiz bu durum aslında fırtınanın deşarj olması sırasında meydana geliyor ve pozitif elektrik yüklü ters yıldırımlar oluşuyor. Bazı uzmanlar ise bu duruma atmosfer üstü yıldırım diyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0