Avustralya'da Uzaylılara Ait Olabileceği Düşünülen İlginç Yuvarlak İzler Keşfedildi!

0
0
0
0
0
Avustralya'nın geniş otluklarında yer yer görülen ve hiçbir bitkinin bulunmadığı yuvarlak alanlar keşfedildi. Bu olay otluklara sıra dışı şekiller çizen uzaylıları akıllara getirdi.
Doğanın en vahşi, en tehlikeli ve en acımasız olduğu yerlerden birisi olan Avustralya, ilginç bir olayla gündemimize geldi. Avustralya'nın uçsuz bucaksız kuru ot tarlalarında "yuvarlak izler" bulundu. Bu izler tüm alan boyunca yayılıyor ve izlerin bulunduğu bölgelere yukarıdan bakıldığı zaman hipnozite edici şekilde güzel bir görüntü oluşuyor. İzlerin son derece ilginç ve büyüleyici olduğu ortada, ancak böyle izleri kim, neden yapmış olabilir?

Sıra dışı izleri keşfeden bilim adamları, bu izlerin son derece ender görülen bir doğa olayının gerçekleşmesiyle oluşmuş olabileceğini belirttiler. Bölgede yaşanan susuzluk, hayvanları ve insanları etkilediği kadar bitkileri de etkiliyor ve yerinden hareket edemeyen bu canlılar, çaresiz bir şekilde yağmur yağmasını beklemekten başka birşey yapamıyorlar. Susuzluk seviyesinin üst seviyelere ulaşmasıyla birlikte bitkilerin aynı alanlarda toplanarak bu alanlarda bulunan toprak altındaki suyu kullanmaya başlamış olabileceklerini belirten bilim adamları, olayın aslının bilinmediğini ancak bu tahminin şimdiye kadar ortaya atılmış en tutarlı tahmin olduğunu açıkladı.

Yuvarlak izlerin kenarlarında bulunan kalın tabakalar, bu bölgede bulunan bitkilerin kendi kendine veya birşey tarafından kenara itildiğini işaret ediyor. Bölgede bu kadar çok izin bulunması, akıllara "uzaylı ziyareti" ihtimallerini de getirdi.

Kaynak: Mashable 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0