• Anasayfa
  • Bilim
  • Bermuda Şeytan Üçgeni'nin Sırrı Çözülmüş Olabilir!

Bermuda Şeytan Üçgeni'nin Sırrı Çözülmüş Olabilir!

1
1
1
0
0
Norveçli araştırmacılar Bermuda Şeytan Üçgeni'nin gizemini çözmüş olduklarına inanıyorlar.
Ticaretle uğraşan insanlar asırlar boyunca, uzun mesafeleri katedebilmek adına deniz yolunu tercih etmişlerdir. Çoğu kişiye göre güven vermeyen ve tehlikeli olan bu ulaşım yolu, hikayelere ve mitlere konu olan birbirinden çeşitli mekanlara sahiptir. Bu mekanlardan birisi ve en tehlikelisi de "Bermuda Şeytan Üçgeni" olarak anılan üçgen biçimindeki bölgedir.

Bermuda Adası'ndan Miami'ye, oradan da Porto Riko'ya uzanan bu üçgen, o alanda bulunan neredeyse tüm gemileri batırmasıyla ünlenmiş olan destansı ve gizemli bir bölgedir. Denizcilerin asırlar boyunca  bu bölgeden uzak durmasına, bölgeye girmeye cüret edenlerin ise batmasına neden olan bu bölge, teknolojinin gelişmesi ve bilimin ilerlemesiyle birlikte incelenmeye başlandı.Bu ünlü bölgede bazı çalışmalar yapan Norveçli araştırmacılar (Arctic University'de görevliler) önceden açıklanmış bilgilerde olduğu gibi okyanus tabanında büyük bir gaz sızıntısı olduğunu keşfetmeyi başardılar. Bölgedeki gaz sızıntısının varlığı önceki araştırmalar sayesinde keşfedilmişti ancak bu gazın tam olarak nereden geldiği belli değildi. Metan gazının yayıldığını keşfettiklerini belirten araştırmacılar, sürekli olarak yükselen bu gazın suyun kaldırma kuvvetine etki ederek gemileri batırabildiğini ve hatta üçgenin üzerinden uçan uçakları bile düşürebildiğini söyledi.
 

(Bermuda Şeytan Üçgeni'nde yaşanan bazı olayların anlatıldığı video)

Araştırmalarının sadece bir kısmını yayınlayan Norveçli bilim adamları, Nisan ayında gerçekleştirilecek olan European Geosciences Union'da araştırmalarının geri kalan bölümünü yayınlayacaklar.
1
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
0
0