• Anasayfa
  • Bilim
  • Bilim İnsanları 3D Yazıcıdan Yapay Saç Ürettiler

Bilim İnsanları 3D Yazıcıdan Yapay Saç Ürettiler

1
0
0
0
0
Bilim insanları 3D yazıcı teknolojisinin etinden,sütüden ve derisinden her türlü yararlanmaya devam ediyor. Yakın bir zamanda 3D yazıcı teknolojisi sayesinde bütün hastalıklar ortadan kalkacak gibi. Bilim insanları 3D yazıcı kullanara yapay saç üretmeyi başardılar.
 
Sentetik saç, sentetik malzemelerden hazırlanan, insan saçına benzeyen ve doğal saçların daha hacimli, uzun görünmesini sağlamak için kullanılan bir saç ürünüdür. Genellikle kadınlar tarafından farklı saç kesim şekillerini, saç renklerini, uzun saç modellerini, kendi saçında herhangi bir oynama yapmadan denemek için kullanılır. Bu yöntem artık tarihe karışıyor diyebiliriz. Bilim insanları teknoloji sayesinde insanlara fayda sağlayacak herşeyi bulmaya çalışıyorlar. Artık saç dökülmesi ve kellik yakın bir zaman içerisinde tamamen tarih olacak.

Carnegie Mellon Üniversitesideki bilim insanları 3D yazıcı yöntemini kullanarak yapay saç üretmeyi başardılar. Üstelik bu saç sürekli olarak uzamaya devam ediyor. Oyuncak Troll kullanarak çalışmalarını gerçekleştiren uzmanlar saça her türlü şekli rahatlıkla verdiler.Saçın zamanla uzadığını gözlemleyen uzmanlar bu saç ekiminin normal saç ekimlerine göre oldukça ucuza mal olacağını söylediler. 3D yazıcıdan sadece 300 dolarlık bir maliyetle saç üretimi gerçekleştiriliyor. 20-25 dakikada 10 milimlik bir alanda saç üretimi yapılabiliyor. Saç tellerinin her bir parçası uzmanlar tarafından dikkatle inceleniyor. Her türlü testten geçiriliyor. Her türlü renkte ve tamamen doğal görünümlü saç için uzmanlar çalışmalarını sürdüyorlar.Haberimizli ilgili olarak videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0