• Anasayfa
  • Bilim
  • Bilimsel Verilere Göre 2016, 2015'ten Çok Daha Sıcak Olacak

Bilimsel Verilere Göre 2016, 2015'ten Çok Daha Sıcak Olacak

0
0
0
0
0
Dünya Meteoroloji Teşkilatı tarafından yapılan araştırmalara göre şimdiye kadar en sıcak yıl olarak tarihe geçen 2015, bu ünvanını ancak 1 sene elinde bulundurabilecek.
Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte günden güne kötüleşen küresel ısınma sorunu, sadece birkaç ülkenin değil tüm dünyanın sorunu. Canlıların yok olmasına, doğanın dengesinin bozulmasına ve mevsimlerin sahip olduğu özellikleri kaybetmesine neden olan küresel ısınma, doğal olarak Dünya'nın atmosferinde bulunan gazların sadece çok az bir yüzdesinin değişmesiyle oluşabiliyor. %0.1'den bile az olmasına rağmen bu küçük değişim, daha şimdiden binlerce canlının yok olmasına neden oldu ve gezegenin birçok bölgesini kuraklaştırdı.

Küresel ısınmayla birlikte olması gerekenden çok daha sıcak olan mevsimlere geçtiğimiz yaz ayı örnek gösterilebilir. Yapılan açıklamalara göre geçtiğimiz yaz mevsimiyle birlikte 2015 senesi, son 100 yılın en sıcak senesi ilan edilmişti. Ancak World Meteorological Organization tarafından yapılan yeni açıklamalara göre 2015 senesi, bu ünvanını ancak 1 sene elinde bulundurabilecek çünkü 2016 senesi daha sıcak bir hava dalgasıyla birlikte bizleri karşılamaya hazırlanıyor.Bazı açıklamalara göre bu hava dalgasının etkisi o kadar büyük olacak ki dünyanın ortalama sıcaklığı tam 6 derece yükselecek. Yetkililer böyle bir durumun birçok felakete neden olabileceğini söylüyor ancak şu an kesinleşmiş tahminleri almak için erken sayılabilir.

Kaynak: ScientificAmerican 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0