• Anasayfa
  • Bilim
  • Bilincin Aktarıldığı Yapay Bedenler Sayesinde İnsanlar Sonsuza Kadar Yaşayabilecek!

Bilincin Aktarıldığı Yapay Bedenler Sayesinde İnsanlar Sonsuza Kadar Yaşayabilecek!

2
0
0
0
0
Bir grup araştırmacı, çok yakın bir tarihte insan bilincinin yapay bedenlere aktarılmasıyla birlikte bu bilinçlerin sonsuza kadar yaşayabileceğini belirtti.
Sahip olduğumuz zeka ve kabiliyet sayesinde biz insanlar, çok uzun süredir içinde varlığını sürdürdüğümüz gezegeni kendi istediğimiz şekillerde yönlendiriyoruz. Hayatımızı kolaylaştırması amacıyla yaptığımız cihazlar, yaşamak için inşaa ettiğimiz yapılar, yiyebilmek için ürettiğimiz besinler ve daha niceleri, insanın sahip olduğu gelişmiş aklın birer ürünleri. Günden güne artan teknolojimiz sayesinde her gün yeni birşey bulan bizler, bu kadar ilerlemiş olmamıza rağmen çok uzun senelerdir hedeflediğimiz ölümsüzlüğü hala elde edebilmiş değiliz. Bu konuda çalışmalar yürüten bir kuruluş, tam anlamıyla ölümsüzlük olmasa da bilincimizin sonsuza kadar yaşayabileceği bir yöntem geliştirebileceklerini iddia ediyorlar.Humai adındaki bu kuruluşun CEO'su Josh Bocanegra, ilerleyen senelerde insanların bilinçlerinin yapay bir bedene aktarılabileceğini düşünüyor. Bu konudaki düşüncelerinde son derece ciddi olan Josh, şirketiyle birlikte öncülük yapmayı hedeflediği bu teknoloji sayesinde insan bilinçlerini sonsuza kadar yaşatabileceğinden bahsetti. Bilinçlerin aktarıldığı yapay bir beden sayesinde bu işlemin gerçekleştirilebilceğinden bahseden Josh, bu sayede insan bilinçlerinin gelişebileceği bir platform kurmayı da hedefliyor.

Kim bilir? Belki ilerleyen senelerde gelişen robot teknolojisiyle birlikte bu teknoloji de gerçekleştirilir ve insanlar ölümlerinden önce robota dönüştürülerek hayatlarının geri kalan kısmını birer robot olarak sürdürürler.

Kaynak: ScienceAlert
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0