• Anasayfa
  • Bilim
  • Bir Daha Dönmemek Üzere Mars’a Gidecek Üç Kişiyle Tanışın

Bir Daha Dönmemek Üzere Mars’a Gidecek Üç Kişiyle Tanışın

5
0
0
0
0
Bir Daha Dönmemek Üzere Mars’a Gidecek Üç Kişiyle Tanışın
​2024 yılında üç kişi, bir daha dünyaya geri dönmemek üzere Mars’a gidecek. Burada insan kolonisi oluşturacak bu kişiler, olduklarını ve tüm risklere rağmen neden dünyaya geri dönmek istemediklerini anlattılar.
2024 yılında üç kişi, bir daha dünyaya geri dönmemek üzere Mars’a gidecek. Burada insan kolonisi oluşturacak bu kişiler, olduklarını ve tüm risklere rağmen neden dünyaya geri dönmek istemediklerini anlattılar.

Hollandalı bir girişimci olan Bas Lansdrop, Mars’ta bir insan kolonisi kurmak istedi. Kendisine başvuran 20 bin kişinin sayısı yapılan elemeler sonucunda 660’a düştü. En sonunda sayı üçe indirildi ve bundan 9 sene sonra bir daha dünyaya geri dönmemek üzere bu üç kişi Mars’a hareket edecek.

The Guardian’a konuşan ve farklı ülkelerin vatandaşları olan Ryan, Dina ve Jeremias ismindeki bu insanlar, NASA’nın Mars’taki radyasyon oranına astronotların dayanamayacağını açıklamasına rağmen bu riskleri göze alarak hareket edeceklerini söylüyorlar.

Aşağıdaki videoda bu üç kişi, aklınıza gelen hemen hemen tüm soruları cevaplamaya çalışmış. NOT: Youtube'daki Ayarlar bölümünden alt yazıyı aktif edip Türkçe olarak değiştirebilirsiniz. Google Translate ayarında olsa da en azından ne anlatmak istediklerini anlayabilirsiniz.
 
5
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
0
0
0
0