• Anasayfa
  • Bilim
  • Google'dan Evinizde Uşaklık Yapabilecek Robot: SpotMini

Google'dan Evinizde Uşaklık Yapabilecek Robot: SpotMini

0
0
0
0
0
Google'ın üst şirketi Alphabet'in sahibi olduğu robot teknolojileri şirketi Boston Dynamics, yeni ürettiği robotu SpotMini'yi yayınladığı videoda gösterdi.
Bir süredir Toyota tarafından satın alınacağı iddia edilen Google'ın üst şirketi Alphabet'in sahibi olduğu sadece robot teknolojileri üzerine çalışmalar yapan Boston Dynamics şirketi, yeni robotuyla ilgili bir tanıtım videosu yayınladı. Robot oldukça ilgi çekici özelliklere sahip.

Daha önceden ürettiği birçok robotla geleceğin teknolojisini inşa eden şirketlerden Boston Dynamics'in yeni robotu SpotMini, şirketin Spot isimli robotunun daha küçük ve hafif olan versiyonu olarak dikkat çekiyor. Robot temel olarak ev kullanımı için üretilmiş.SpotMini isimli robot günlük hayatımızda bizim yaptığımız ufak işleri halledebiliyor. Örneğin üzerindeki sensörler sayesinde yolunu kolayca bulup merdivenleri çıkabiliyor, masanın üzerindeki bulaşıkları bulaşık makinesine diziyor, size içeceğinizi getirebiliyor hatta şakalar dahi yapabiliyor. :)

Tamamı elektrikle çalışan bu robotun şarjı 90 dakikada doluyor, böylelikle robotunuzdan fazla uzak kalmadan hızlı bir şekilde şarj edebiliyorsunuz. Bu harika robotla ilgili Boston Dynamics'in YouTube kanalında yayınladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0