• Anasayfa
  • Bilim
  • Dinozorlar, Aslında Bildiğimizden Farklı Görünüyormuş!

Dinozorlar, Aslında Bildiğimizden Farklı Görünüyormuş!

1
0
0
0
0
Bilim insanları, dinozorların dış görünüşünün bilinenden çok daha farklı olduğunu keşfetti.  Filmlerdeki dinozorları unutun.

Bilinen en korkunç, en ölümcül ve en büyük hayvanlardan birisi olan dinozorların, bildiğimizden çok daha farklı bir dış görünüşe sahip olduğu keşfedildi. Yapılan bir araştırmaya göre dev sürüngenlere benzeyen ve pullu, sert deriye sahip olan bu canlıların, aslında kuşlara benzer şekilde (özellikle tavuklara) tüylü ve kıllı olduğu ortaya çıktı.

Profesör Julia Clarke'ın hazırladığı bir yazıyla paylaşılan bu yeni keşfe göre dinazorlar sadece kuşlara benzemiyorlardı, aynı zamanda iletişim kurmak için kuş sesine benzer sesler kullanıyorlardı.Yani filmlerde gördüğümüz şekilde dinozorlar kükremiyor, ötüyor ve mırıldanıyorlardı. Son derece ilginç keşiflerin yer aldığı yazıyı yayınlayan Julia Clarke "Dinozorların çıkardığı sesleri anlayabilmek için büyük kuşların seslerini incelemeliyiz. Bu canlılar Jurassic World'de gördüğünüz gibi değil, kuş benzeri canlılardı" şeklinde açıklamalar yaptı.Kaynak: UNILAD

 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0