• Anasayfa
  • Bilim
  • Dünyanın En Başarılı Yüz Nakli Ameliyatı Gerçekleştirildi

Dünyanın En Başarılı Yüz Nakli Ameliyatı Gerçekleştirildi

0
0
0
0
0
2001 yılında ABD’nin Mississippi eyaletinde evinde çıkan yangın sonu yüzünün büyük bir kısmı yanan Patrick Hardison için bu zamana kadar en iyi yüz nakli gerçekleştirildi.
Eski bir itfaiye görevlisi olan 41 yaşındaki Patrick Hardison, 26 saat süren bir ameliyat sonrası yüzüne kavuştu. Hardison’a, geçtiğimiz ay bir bisiklet kazası sonucunda beyin ölümü gerçekleşen David Rodebaugh’un yüzü nakledildi.

Kazanın ardından çok mutsuz ve umutsuz olduğunu söyleyen Hardison, çocuklarının kendisinden korktuklarını ve sürekli olarak kaçtığını söyledi. Bu durumun ölmekten bile daha kötü bir durum olduğunu söyleyen Hardison’un oğlu ise artık babasının suratını iyi bir şekilde hatırlamak istediğini söylüyormuş.Yapılan yüz nakli operasyonundan sonra konuşan Hardison’ın doktoru Eduardo Rodriguez, Hardison’ın iyileşme sürecinde olmasına rağmen ömür boyunca bağışıklık sistemini destekleyen ilaçları kullanması gerektiğini söyledi. Sonuç olarak David Rodebaugh’un ölümü Hardison’a yepyeni bir gelecek vermiş oldu. Hayat gerçekten çok enteresan.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0