• Anasayfa
  • Bilim
  • Evinde Atomu Parçalamaya Çalışan Adamın Hikayesi

Evinde Atomu Parçalamaya Çalışan Adamın Hikayesi

1
1
0
0
0
Richard Handl ismindeki bir adam, İskandinavya yarımadasındaki evinde atomu parçalamaya çalıştığı sırada polis tarafından göz altına alındı.
Bin yıllar öncesine, Antik Yunan devrine gittiğimizde atomla ilgili ortaya atılan teoriler arasında maddenin parçalanamaz en küçük biriminin atomdan meydana geldiği söyleniyordu. Aradan geçen süre içerisinde gelişen teknoloji ve bilim, atomun parçalanabilir olduğunu kanıtlamıştı. Bu olayı evde kendi imkanlarıyla yapmaya çalışan Richard Handl ismindeki İsveçli bir kişi, deneme yaptığı sırada polisler tarafından göz altına alındı. 

Evinde radyum, amerikyum, uranyum elementleri bulunan ve polisin kendisini yasa dışı yollardan nükleer maddeler elde etmek suçlanan Richard Handl, evinde aylardır küçük bir nükleer reaktör yaratmak için uğraştığını ve bunları internet ortamında paylaştığını söyledi. Bu yaptığının yasal olmadığını daha sonra anlayan Handl, İsveç Radyayon Kurumu’na bir yazı gönderdiğini ve evine polisin geldiğini söyledi.Fizikle sürekli olarak ilgilendiğini ve atomu evinde parçalayabileceğini düşündüğünü söyleyen Handl, Temmuz ayının sonlarına doğru polisin evine baskın yapmasıyla göz altına alındığını belirtti.Handl, her ne kadar polislerin evinde tehlikeli boyutta olabilecek bir radyoaktif element bulamasa da projesinin çok iyi bir fikir olmadığını kabul ediyor.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0