• Anasayfa
  • Bilim
  • Google Bilim Fuarı’nın Kazananları Belli Oldu

Google Bilim Fuarı’nın Kazananları Belli Oldu

0
0
0
0
0
Google Bilim Fuarı’nın Kazananları Belli Oldu
2011 yılından beri düzenlenen küresel bir bilim yarışması olan Google Bilim Fuarı bu yıl da son buldu ve Google Science Fair 2015’in kazananları belli oldu.
Birinci seçilen projenin, ileriye dönük çalışmaları için ayrılmak üzere 50 bin Dolar burs ile ödüllendirildiği yarışma ev sahibi Google’ın yanı sıra bu yıl da National Geographic, Virgin Galactic, Lego, Scientific American gibi dev isimlerin sponsorluğunda gerçekleşti.

2013 yılında ülkemizden Elif Bilgin’in Scientific American Etkin Bilim Ödülü’ne layık görüldüğü bu etkinliğin bu yıl da yarı finallerinde 5 Türk katılımcı bulunuyordu; ancak ne yazık ki; bu katılımcılar bu sene finalde gülen taraflardan biri olamadı.

Bu yılın büyük ödülü, ebola virüsünün tespitine yönelik çalışması ile Olvia Hallisey isimli 16 yaşındaki Amerikalı katılımcı olurken

Google Bilim Fuarı’nın diğer kazananlarına bu adresten erişebilirsiniz.

Eğer siz de gelecek yıl gerçekleştirilecek olan Google Bİlim Fuarı’na katılmayı düşünüyorsanız ve aklınızda herhangi bir fikir henüz yoksa bu adresten de Google’ın Fikir Trampleni adındaki platformdan ilham verici fikirlere sahip olabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0